poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Budują ekspresówkę przez region

Trwają prace na trzech w województwie podlaskim budowanych teraz odcinkach drogi ekspresowej S8 łączącej Białystok z Warszawą. W budowie jest ponad 44 km „eski”. GDDKiA podaje, że na odcinku od istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina zaawansowanie prac przekracza 10 %, na sąsiednim odcinku - od Mężenina do Jeżewa - na koniec kwietnia wynosiło ono około 5 %, a trzeci odcinku - od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa – ruszyły roboty ziemne. Pierwszy z tych odcinków ma być gotowy pod koniec 2016 roku, a dwa kolejne rok później.

fot. GDDKiA o. Białystok
fot. GDDKiA o. Białystok

Dwa pierwsze odcinki realizuje firma Astaldi. Jak poinformowała GDDKiA na odcinku od istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina (wraz z obejściem tej miejscowości) pierwsze prace ruszyły jesienią ubiegłego roku. Obecnie wykonawca prowadzi roboty ziemne: ulepszenie podłoża, profilowanie skarp oraz buduje kolejne warstwy nasypów. Trwają tez prace związane z montażem stalowych przepustów. Na obiektach mostowych prowadzone są roboty związane z wykonywaniem podpór i ustrojów niosących.

Na sąsiednim odcinku - od Mężenina do Jeżewa zakończyła się wycinka drzew i rozpoczęły – roboty ziemne: odhumusowanie i wykonywanie nasypów, wykopów, plus przebudowy urządzeń melioracyjnych, wodociągowych i teletechnicznych. Trwają też prace fundamentowe na obiektach mostowych.

Ostatni odcinek przyszłej drogi ekspresowej realizuje konsorcjum RUBAU - od granicy województwa do istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa (14,9 km.). Trwa przebudowa: melioracji, energetyki, wodociągów i rozpoczyna się przebudowa branży gazowej. Ruszyły też roboty ziemne: wykopy, nasypy i odhumusowanie.

Pierwszy z odcinków o długości 15,4 km ma być gotowy pod koniec 2016 roku, drugi ma być gotowy w III kwartale 2017, a planowany termin zakończenia trzeciego to koniec 2017 r. Łączna wartość kontraktów przekracza 1,3 mld zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0