niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Piękny długi weekend

Już od kilku dni w mieście i regionie mamy piękną słoneczną pogodę, a synoptycy zapowiadają jej utrzymanie się przez cały długi weekend. W czwartek ma być tylko nieco chłodniej niż dzisiaj – około 20-22°C, co ułatwi, zwłaszcza osobom starszym, udział w procesji Bożego Ciała, a w kolejne dni temperatura będzie rosnąć by w niedzielę zbliżyć się do 30°C.

Prognoza pogody dla Łomży, źródło: www.twojapogoda.pl
Prognoza pogody dla Łomży, źródło: www.twojapogoda.pl

Dziś w mieście temperatura maksymalna 27°C, choć synoptycy zapowiadają, że po południu możliwe są jeszcze przelotne opady deszczu. W czwartek temperatura ma być nieco niższa 20-22°C, ale też ma być mniej chmur niż dzisiaj. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.
W kolejne dni ma być podobnie tyle tylko, że z dnia na dzień temperatura mierzona w cieniu ma rosnąc o kilka stopni. W piątek termometry w mieście maja pokazywać 24°C, w sobotę 26°C, a w niedzielę 29°C.

Z długoterminowych prognoz numerycznych wynika, że po raczej chłodnym maju cały czerwiec ma być znacząco cieplejszy, a średnia temperatura powietrza powinna być nieco wyższa od średniej wieloletniej. Zdaniem specjalistów będzie to zapowiedź prawdziwie gorącego lata.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0