Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niejasności w urlopie byłego wicemarszałka Koryckiego - przed sądem

"Sprawa urlopu byłego wicemarszałka Walentego Koryckiego jest niejasna". Tak mówił we wtorek (2.06) przed sądem były marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański. Zeznawał on jako świadek w procesie, w którym Korycki obwiniony jest o to, że przyszedł do pracy nietrzeźwy. On sam zapewnia, że tego dnia miał wolne, a do urzędu przyjechał tylko po rzeczy, których zapomniał. Tego dnia Jarosław Dworzański był na zwolnieniu lekarskim. Ale jak mówi - "sprawa urlopu pana Koryckiego jest sprawą niejasną, ponieważ ja takiego wniosku w dniu poprzednim nie otrzymałem". Korycki zapewnia, że o urlopie tym mówił ówczesnemu wicemarszałkowi Mieczysławowi Baszce. Ten na poprzedniej rozprawie to potwierdził.

Jarosław Dworzański uważa jednak, że jest to nielogiczne, ponieważ następnego dnia ktoś dostarczył mu zwolnienie lekarskie Walentego Koryckiego. "Sprawa urlopu, a później zwolnienia lekarskiego następnego dnia stoi w sprzeczności" - mówił w sądzie. Co więcej: tego dnia obwiniony do urzędu przyjechał służbowym samochodem. Kierowca mówił, że nie zauważył, by Walenty Korycki zachowywał się dziwnie, co mogłoby wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Były wicemarszałek twierdzi, że przyjechał do urzędu po teczkę, której zapomniał. Chciał wypisać wniosek o urlop, ale nie zdążył, bo natknął się na dziennikarza, który wezwał policję.

W lipcu sąd chce przesłuchać ostatniego świadka i wydać wyrok. Ale jak powiedział Jarosław Dworzański - "za całą tę sytuację Korycki i tak już politycznie zapłacił".

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę