Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na wymianie

Od już 18 lat uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych uczestniczą w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej. Od ubiegłego wtorku 10-osobowa grupa uczniów „Drzewnej” wraz z ich niemieckimi rówieśnikami z Billberge wspólnie wykonują dębowy stół i ławkę oraz nad upiększają starą betonowa bryłę przy tamtejszym Domu Matek z Dziećmi.

Współpraca „Drzewnej” ze szkołą zawodową z Niemiec trwa od 1998r. i jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży z Poczdamu z siedzibą w Warszawie oraz Urzędu Miasta w Łomży.
- Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w Polsce, która tak długo uczestniczy w projekcie partnerstwa szkół z Polski i Niemiec – przekazuje Katarzyna Mieczkowska. - Dzięki wymianie, młodzież naszej szkoły zapoznaje się z kulturą, tradycją i stylem życia Niemców, poznaje funkcjonowanie niemieckiej szkoły, doskonali umiejętności językowe.

Podczas wymiany uczniowie nie tylko pracują fizycznie ale uczestniczą również w zajęciach integracyjnych, grach i zabawach. W czasie tegorocznego pobytu w Niemczech mieli też okazję zwiedzić stocznię w Gethin, oraz pobliskie mniejsze miasta Stendal i Tangermunde.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę