Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kwiaty od Wety dla Łomży

W tym roku łomżyńska Weta świętuje 65-lecie. W sposób szczególny uczniowie technikum architektury krajobrazu Wety włączyli się w obchody jubileuszu szkoły i jednocześnie 10-lecia istnienia kierunku technik architektury krajobrazu projektując i obsadzając klomb w parku miejskim przy ulicy Wojska Polskiego. Do stworzenia dzieła potrzebowali kilku dni i aż 11 tysięcy kwiatów...

Kwietnik usytuowany jest pod pomnikiem Jakuba Wagi - autora „Flory Polskiej”. Na początek uczniowie klasy III pod kierunkiem nauczycielek zawodu Doroty Karczewskiej i Ewy Czerskiej wykonali projekty, które zostały ocenione  przez pracowników Zakładu Zieleni Miejskiej. W projekcie, który zwyciężył zastosowano barwy umieszczone na fladze Łomży.
Później uczniowie z Wety, z pomocą pracowników zieleni miejskiej, przez dwa dni sadzili rośliny, tworząc kwietny napis „65 LAT WETY”. Tylko do wykonania napisu wykorzystano 1600 sztuk czerwonej begonii stale kwitnącej. Ponadto na kwietniku zasadzono: aksamitkę rozpierzchłą cytrynową w ilości 5970 sztuk, szałwię błyszczącą czerwoną – 280 sztuk i żeniszek meksykański niebieski – 1370 sztuk. Dzieła dopełnia obwódka z 1970 pomarańczowych aksamitek.
- Przedsięwzięcie było świetną lekcją łączącą teorię z praktyką . Nasi uczniowie spisali się na medal – podkreśla nauczycielka Ewa Czerska wyrażając nadzieję, że dzięki kwietnemu kobiercowi Park im. Jakuba Wagi będzie jeszcze chętniej odwiedzany przez mieszkańców Łomży.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę