sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kwiaty od Wety dla Łomży

W tym roku łomżyńska Weta świętuje 65-lecie. W sposób szczególny uczniowie technikum architektury krajobrazu Wety włączyli się w obchody jubileuszu szkoły i jednocześnie 10-lecia istnienia kierunku technik architektury krajobrazu projektując i obsadzając klomb w parku miejskim przy ulicy Wojska Polskiego. Do stworzenia dzieła potrzebowali kilku dni i aż 11 tysięcy kwiatów...

Kwietnik usytuowany jest pod pomnikiem Jakuba Wagi - autora „Flory Polskiej”. Na początek uczniowie klasy III pod kierunkiem nauczycielek zawodu Doroty Karczewskiej i Ewy Czerskiej wykonali projekty, które zostały ocenione  przez pracowników Zakładu Zieleni Miejskiej. W projekcie, który zwyciężył zastosowano barwy umieszczone na fladze Łomży.
Później uczniowie z Wety, z pomocą pracowników zieleni miejskiej, przez dwa dni sadzili rośliny, tworząc kwietny napis „65 LAT WETY”. Tylko do wykonania napisu wykorzystano 1600 sztuk czerwonej begonii stale kwitnącej. Ponadto na kwietniku zasadzono: aksamitkę rozpierzchłą cytrynową w ilości 5970 sztuk, szałwię błyszczącą czerwoną – 280 sztuk i żeniszek meksykański niebieski – 1370 sztuk. Dzieła dopełnia obwódka z 1970 pomarańczowych aksamitek.
- Przedsięwzięcie było świetną lekcją łączącą teorię z praktyką . Nasi uczniowie spisali się na medal – podkreśla nauczycielka Ewa Czerska wyrażając nadzieję, że dzięki kwietnemu kobiercowi Park im. Jakuba Wagi będzie jeszcze chętniej odwiedzany przez mieszkańców Łomży.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0