Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

W życiu jesteśmy lepsi

Szybko wydłuża się nasze życie. W ubiegłym roku przeciętny Polak żył o pięć miesięcy, a Polka – aż o siedem miesięcy dłużej niż w 2013 roku wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Pocieszające jest też i to, że w tej statystycy my jesteśmy powyżej krajowej średniej. W województwie podlaskim przecięty czas życia mężczyzny wyniósł 74 lata, a kobiety aż blisko 83 lata – co jest rekordem w skali kraju.

GUS zaprezentowała dane dotyczące przeciętnego trwania życia w 2014 r. według województw. Rzadko które dane statystyce są dobre dla tej części kraju. Te akurat takie są – zwłaszcza w stosunku do kobiet, które jak się okazuje właśnie tu i jeszcze na Podkarpaciu żyją najdłużej w kraju. W ubiegłym roku średni okres trwania życia mieszkanki województwa podlaskiego wyniósł 82 lata i niemal 10 miesięcy. To o ponad rok dłużej niż średnia życia kobiety w kraju.
W przypadku mężczyzn wynik jest słabszy. Ich średnia życia w województwie podlaskim wyniosła 74 lata, ale to też o kilka miesięcy więcej niż średnia w kraju.
Warto zauważyć, że z danych GUS wynika, że w regionie dłużej żyją mieszkańcy miast niż wsi. W przypadku kobiet różnica jest niewielka – około miesiąca, ale w przypadku mężczyzn to już dwa lata. W miastach regionu panowie żyją średnio blisko 75 lat, a na wsiach niespełna 73 lata. W obu wypadkach to i tak trochę dłużej niż średnia w Polsce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę