Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Włoski staż Mechaniaka

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży po raz kolejny będą mieli okazję odbyć praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+. W łomżyńskim Mechaniaku zostanie zrealizowany projekt „Najlepsi w swoim zawodzie dzięki praktykom zagranicznym”, który otrzymał dofinansowanie o wartości ponad 106 tys. euro (432 tys. zł). W efekcie 40 uczniów klas trzecich szkoły będzie miało możliwość odbycia stażu we Włoszech w firmach z branży informatycznej, mechatronicznej i samochodowej.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Dzięki projektowi Erasmus+ osoby uczące się zawodu mogą zdobywać praktyczne doświadczenie i podwyższać swoje umiejętności językowe, korzystając z zagranicznych staży, które ułatwiają przejście od etapu nauki do zatrudnienia. Integralną ich częścią jest przygotowanie w postaci zajęć językowych oraz kulturowo-pedagogicznych.
W łomżyńskim „Mechaniaku” wyjazdy na staże zagraniczne są już tradycją. W ubiegłych latach uczniowie szkoły odbyli staże w Szwecji, Niemczech, Hiszpanii i Anglii. Teraz przyszedł czas na Włochy. Projekt, który uzyskał dofinansowanie z „Erasmus+” napisali nauczyciele szkoły Sylwia Gradowska i Kamil Piwko.  W jego ramach uczniowie szkoły uczący się w zawodach technik informatyk, mechatronik i pojazdów samochodowych w maju oraz wrześniu 2016 roku wyjadą na praktyki do malowniczych miejscowości Celano i Avezzano.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę