Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Dwie nagrody dla „Kominiarczyka”

Główne zdjęcie
„Kominiarczyk” fot. TLiA Łomża

Zespół Teatru Lalki i Aktora powrócił z serbskiej Suboticy, gdzie w konkursie 22 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci wystawiony przez niego spektakl „Kominiarczyk” w reżyserii Jarosława Antoniuka zdobył dwie nagrody. Marek Janik otrzymał nagrodę aktorską, zaś Bogdan Szczepański – nagrodę za najlepszą muzykę oryginalną do spektaklu. - To ogromny sukces znaleźć się w gronie laureatów biorąc pod uwagę fakt, że w tej edycji serbskiego festiwalu w konkursie zaprezentowało się 18 teatrów z 15 krajów wybranych spośród 201 zgłoszeń z całego świata – cieszy się Jarosław Antoniuk, dyrektor łomżyńskiego teatru.

„Kominiarczyk” to bardzo ważna pozycja w repertuarze łomżyńskiego teatru. Spektaakl został zrealizowany przed dziesięciu laty. Prezentowany był już wcześniej na krajowych i zagranicznych przeglądach m. in. na Festiwalu Polskich Sztuk dla Dzieci i Młodzieży Kon-Teksty w Poznaniu, Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina) oraz Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Omsku (Rosja), zdobywał także wyróżnienia - nagroda aktorska dla Tomasza Rynkowskiego oraz dwukrotnie nagroda za muzykę dla Bogdana Szczepańskiego.

Tym razem o przyznaniu nagrody „Kominiarczykowi” zdecydowało międzynarodowe jury w składzie: Boris Goldovsky z Rosji, Kata Csato z Węgier, Zoran Djeric z Serbii, Maja Lucic z Chorwacji oraz Wiesław Hejno z Polski.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę