poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Dwie nagrody dla „Kominiarczyka”

Zespół Teatru Lalki i Aktora powrócił z serbskiej Suboticy, gdzie w konkursie 22 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci wystawiony przez niego spektakl „Kominiarczyk” w reżyserii Jarosława Antoniuka zdobył dwie nagrody. Marek Janik otrzymał nagrodę aktorską, zaś Bogdan Szczepański – nagrodę za najlepszą muzykę oryginalną do spektaklu. - To ogromny sukces znaleźć się w gronie laureatów biorąc pod uwagę fakt, że w tej edycji serbskiego festiwalu w konkursie zaprezentowało się 18 teatrów z 15 krajów wybranych spośród 201 zgłoszeń z całego świata – cieszy się Jarosław Antoniuk, dyrektor łomżyńskiego teatru.

„Kominiarczyk” fot. TLiA Łomża
„Kominiarczyk” fot. TLiA Łomża

„Kominiarczyk” to bardzo ważna pozycja w repertuarze łomżyńskiego teatru. Spektaakl został zrealizowany przed dziesięciu laty. Prezentowany był już wcześniej na krajowych i zagranicznych przeglądach m. in. na Festiwalu Polskich Sztuk dla Dzieci i Młodzieży Kon-Teksty w Poznaniu, Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina) oraz Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Omsku (Rosja), zdobywał także wyróżnienia - nagroda aktorska dla Tomasza Rynkowskiego oraz dwukrotnie nagroda za muzykę dla Bogdana Szczepańskiego.

Tym razem o przyznaniu nagrody „Kominiarczykowi” zdecydowało międzynarodowe jury w składzie: Boris Goldovsky z Rosji, Kata Csato z Węgier, Zoran Djeric z Serbii, Maja Lucic z Chorwacji oraz Wiesław Hejno z Polski.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0