Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Duda wygrał wybory w całym województwie

Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta Polski oficjalnie już wygrał wybory w Łomży, regionie i całym województwie podlaskim. Trzy Okręgowe Komisje Wyborcze, ustalające wyniki wyborów w województwie podlaskim, podały oficjalne wyniki głosowania mieszkańców. Andrzej Duda pokonał Bronisława Komorowskiego w każdym z okręgów, które odpowiadają mniej więcej terenom trzech byłych województw: białostockiego, łomżyńskiego i suwalskiego. Największe poparcie – ponad 70% Duda zdobył w okręgu łomżyńskim.

W okręgu wyborczym obejmującym Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński, wysokomazowiecki i zambrowski Andrzej Duda zdobył 89 tysięcy 648 głosów poparcia czyli ponad 72%. Na Bronisława Komorowskiego swoje głosy oddało 34 tysiące 615 mieszkańców.

W okręgu suwalskim na Andrzeja Dudę w niedzielę zagłosowało nieco ponad 56% mieszkańców. Kandydat PiS zdobył tu 56 tysięcy 132 głosy, podczas gdy na urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego zagłosowało 42 tysiące 611 mieszkańców.

W Białymstoku i okolicy przewaga Dudy nad Komorowskim była jeszcze mniejsza. Andrzej Duda zdobył 144 tysiące 901 głosów poparcia czyli 54%, a Bronisław Komorowski 122 tysiące 186 głosów. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę