Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Duda wygrał z Komorowskim

Główne zdjęcie
W marcu podczas spotkania przedwyborczego w Łomży Andrzej Duda dostał od posła Lecha Kołakowskiego replikę buławy marszałkowskiej aby „wróżyła zwycięstwo”.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda będzie nowym Prezydentem Polski. Według powyborczych sondaży to on wygrał wybory w kraju. W Łomży i regionie Duda wygrał już oficjalnie. Okręgowa Komisja Wyborcza nr 33 obejmująca Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński, wysokomazowiecki i zambrowski podała, że Duda zdobył 89 tysięcy 648 głosów poparcia, a Komorowski 34 615. Frekwencja wyniosła blisko 52%.

W Łomży przewaga Dudy nad Komorowskim jest mniejsza, choć wygrał w każdym z obwodów głosowania. W sumie w 32 lokalach wyborczych w mieście na kandydat PiS oddano 15 751 głosów a kandydat popierany przez PO zdobył ich 9708.
W okolicy Łomży największa przewagę Duda nad Komorowskim uzyskał w gminie Przytuły. Na Dudę głosowało tu 780 wyborców, a na Komorowskiego tylko 103. 
Kandydat PiS zdeklasował rywala także w pozostałych gminach. W gminie Łomża Andrzej Duda zdobył 3376 głosów, a Komorowski 1354. W Piątnicy Dudę poparło 2920 mieszkańców, a Komorowskiego 1003. W Śniadowie na Dudę glosowało 2010 wyborców, a na Komorowskiego 421. W Miastkowie Duda zdobył 1401 głosów, a Komorowski 256. W Nowogrodzie wynik Dudy to 1163 głosów poparcia, a Komorowskiego 474. W Wiźnie kandydat PiS zebrał 1406 głosów, a kandydat PO tylko 297. W Zbójnej Andrzeja Dudę poparło 1160 wyborców, a na Komorowskiego zagłosowało 419.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę