Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Gangsterzy wpadli

Policjanci wspierani przez antyterrorystów zatrzymali 10 osób podejrzanych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Zatrzymań dokonano m.in. w Białymstoku, Zambrowie i Łomży. W trakcie przeszukań zabezpieczono m.in. broń palną, w tym karabinek automatyczny Kałasznikow, strzelbę i rewolwer oraz amunicję do nich, a także ponad 16 kg amfetaminy, ponad kilogram marihuany, niemal 2 tony „krajanki tytoniowej” i linię produkcyjną do wytwarzania papierosów, 22 automaty do gier hazardowych, pieniądze, dokumenty oraz mienie w postaci samochodów osobowych i sprzętu rtv.

Zatrzymań na poczatku maja dokonywali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku pracując pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Ośmiu mężczyzn i dwie kobiety w wieku 21-37 lat zajmowali się m.in. handlem narkotykami, bronią, wytwarzaniem i handlem papierosami bez znaków skarbowych akcyzy, wyłudzaniem towarów na podstawie podrobionych dokumentów oraz wyłudzaniem kredytów i pożyczek bankowych. Swój proceder prowadzili od 2014 roku.

Gangsterzy wpadli

źródło: KWP Białystok

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec siedmiu osób sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Ostatniego z mężczyzn mundurowi zatrzymali wczoraj – jeszcze dzisiaj zostanie on doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Ponadto policjanci wystąpili do prokuratury o wydanie postanowień o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanych na poczet obowiązku zadośćuczynienia pokrzywdzonym i ewentualnych grzywien. Policja podaje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, podaje że zatrzymań dokonano w związku ze śledztwem wszczętym w sprawie usiłowania dokonania oszustw na szkodę banków. Szczegółowych informacji, z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, prokuratura nie udziela.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę