Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Spieszyła się do pracy i straciła prawo jazdy

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

37-letnia kobieta straciła prawo jazdy po tym gdy w poniedziałek przed południem z prędkością 102 km/h wjechała na teren zabudowany wsi Rydzewo pod Miastkowem na drodze krajowej nr 61. Od wczoraj zaczęły obowiązywać w Polsce nowe przepisy ruchu drogowego i zgodnie z nimi za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h automatycznie traci się prawo jazdy na trzy miesiące. 37-latka nie dość, że policjanci zatrzymali jej prawo jazdy to została także ukarana mandatem w wysokości 400 zł.

W związku z wejściem w życie nowych przepisów policjanci z drogówki zorganizowali w całym województwie akcję  „Prędkość”. Wykorzystując ręczne mierniki prędkości i videorejestratory sprawdzali, czy kierowcy podróżujący głównymi ciągami komunikacyjnymi nie jeżdżą zbyt szybko. Ponad 200 faktycznie jechało za szybko. Tylko policjanci z KMP w Łomży wychwycili 35 przypadków przekroczenia przez kierowców dozwolonej prędkości. Jak podaje Ewelina Szlesińska w 33 przypadkach zakończyło się to mandatem karnym. Natomiast 37-latka w seacie leon jechała tak szybko, że policjanci, na mocy nowych przepisów, musieli także zatrzymać jej prawo jazdy.  
W całym województwie był jeszcze jeden taki przypadek. W Białymstoku 38-latek w mitsubishi pajero jechał z prędkością 128 km/h na odcinku gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 70 km/h. Też stracił prawo jazdy, bo dozwoloną prędkość przekroczył o 58 km.
Formalnie, zgodnie z nowymi przepisami, teraz starosta ma wydać w tych przypadkach decyzję administracyjną, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności, o zatrzymaniu dokumentu (a więc i uprawnień) na 3 miesiące.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę