Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Marszałek dał nam na sport

30 tysięcy 300 złotych to łączna wysokość dotacji jakie otrzymać mają mają kluby sportowe z Łomży i regionu od marszałka województwa. Podczas ostatniego posiedzenia zarząd województwa pomiędzy 30 klubów rozdysponował ponad 155 tys. zł. Najniższa kwota dotacji to 1 500 zł, a najwyższa 15 000 i obie trafiły do łomżyńskich klubów.

Na liście klubów które tym razem mają otrzymać dotacje od marszałka województwa znalazło się 6 z miasta i regionu. Najniższą dotację – 1500 złotych – otrzyma Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegajmy dla Zdrowia” w Łomży na II Nocny Bieg z Latarkami w Giełczynie.

Po trzy tysiące złotych otrzymać mają trzy organizacje: Caritas Diecezji Łomżyńskiej na X Turniej Piłki Halowej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Najchętniej Stał na Bramce” Stowarzyszenie Klub Sportowy „Skra Wizna” na organizację Turniej „Polskie Termopile” Wizna, oraz Yacht Club „ARCUS” w Łomży na organizowanie szkoleń żeglarskich i warsztatów szkutniczych jako formy rozwoju kultury fizycznej i sportu.

Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży na trzy różne wydarzenia: Wojewódzki Sportowy Turniej Miast i Gmin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich i XVIII Memoriał Eugeniusza Pietrasika - Turniej Piłki Siatkowej łącznie otrzyma wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 5,3 tys zł. To też jedyna organizacja, która dostała dokładnie tyle o ile wnioskowała. W przypadku  pozostałych beneficjantów dotacje są kilka, a nawet kilkanaście razy niższe – jak w przypadku Yacht Club „ARCUS” - niż wnioskowano.

Najwyższą kwotowo dotację od marszałka województwa ma otrzymać Bokserski Klub Sportowy „Tiger” w Łomży. Kwota 15 tys zł wesprze go w organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Boksie. Koszt całej imprezy oszacowany został na ponad 80 tysięcy złotych, dlatego klub wnioskował o przyznanie mu ponad 60 tys zł dotacji.

Dodatkowo Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży otrzyma 10 tys. zł dotacji na prowadzenie działań ratowniczych, utrzymanie gotowości ratowniczej oraz utrzymanie gotowości operacyjnej
sprzętu ratowniczego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę