Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Celnicy zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu

Kompletną linię produkcyjną do krojenia i uszlachetniania liści tytoniu oraz blisko półtorej tony tytoniowego suszu wykryli łomżyńscy celnicy i policjanci w stodole w jednej ze wsi w gminie Kulesze Kościelne (pow. wysokomazowiecki). „Fabryka” należała do 53-letniego mieszkańca Zambrowa. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Jak podaje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku podczas przeszukania stodoły na jednej z posesji w gminie Kulesze Kościelne funkcjonariusze odkryli kompletną linię produkcyjną tytoniu do palenia wyposażoną m.in. w parownicę służącą do nadawania aromatu tytoniowi, krajarki, suszarkę oraz wagę. Mundurowi znaleźli także w kartonach i foliowych workach ponad 1400 kg tytoniowego suszu oraz kilka kilogramów już gotowego produktu do palenia. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego tytoniu to ponad 600 tys. złotych.  
- Jest to największe zatrzymanie nielegalnego tytoniu w historii Urzędu Celnego w Łomży - podkreśla Czarnecki.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę