Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Zmarł Antoni Nasiadko

Główne zdjęcie
Antoni Nasiadko

- Tolka poznałem 35 lat temu, jak grał na moim weselu. Później razem graliśmy w rożnych zespołach aż do Kapeli Kurpiowskiej. On był duszą naszego zespołu – wspomina przyjaciela Ryszard Matulewicz. Antoni Nasiadko, klarnecista Kapeli Kurpiowskiej, zmarł w szpitalu w Łomży. Miał 59 lat.

Antoni Nasiadko pochodził i mieszkał w Mątwicy pod Nowogrodem. Grał na klarnecie. Koledzy mówią, że miał taką zdolność, że do gry nie potrzebował nut, choć je znał.
- Zawsze otwarty, zawsze uśmiechnięty, ciepły – tak wspomina zmarłego Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, który od ponad 10 lat sprawuje patronat nad Kapelą Kurpiowską.  
- Tolek nie był Kurpiem, ale On czuł się Kurpiem – podkreśla  Ryszard Matulewicz, który w Kapeli Kurpiowskiej gra na basetli i śpiewa wraz z - żoną zmarłego Antoniego – Janiną Nasiadko.
Kapela Kurpiowska to znany zespół folklorystyczny z regionów puszczy zielonej, obsługujący imprezy okolicznościowe, festyny, biesiady i ogniska. W tym roku Kapela została uhonorowana statuetką „Kurpika” -przyznawaną przez Związek Kurpiów nagrodą w utrwalaniu i krzewieniu tradycji związanych z kurpiowszczyzną.

Pogrzeb zmarłego  Antoniego Nasiadko odbędzie się w piątek o godz. 11.00 w Nowogrodzie.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę