Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Spokojnie to tylko alarm... Ćwiczenia Renegade Kaper.

We wtorek 12 maja Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – KAPER 15/1. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W trakcie ćwiczeń mogą zostać uruchomione syreny alarmowe. Jak podaje Joanna Pilcicka, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego, scenariusz ćwiczeń przewiduje uruchomienie systemu alarmowania w różnych rejonach województwa podlaskiego w godz. 07.30 – 15.30.

- Tematem ćwiczeń taktyczno-specjalnych RENEGADE-KAPER-15/I jest m.in. przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym z powietrza – podaje Pilcicka. - Jednym z ich elementów jest przesłanie sygnału do uruchomienia syren alarmowych do wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego. Sygnał do włączenia syren zostanie uruchomiony ze stanowiska Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

Jak przypomina rzeczniczka wojewody dźwięk modulowany trwający trzy minuty – oznacza ogłoszenie alarmu, a dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznacza jego odwołanie.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę