Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ubyło bezrobotnych

W kwietniu znacząco, o blisko 5%, zmniejszyła się liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Na koniec miesiąca bez pracy było 6078 osób. To o blisko 300 osób mniej niż przed miesiącem i o ponad 300 mniej przed rokiem. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 15%. Wskaźnik obliczono na podstawie danych GUS o liczbie czynnych zawodowo, których ogółem w mieście na koniec marca miało być 24,1 tys.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży w kwietniu zgłosiło się 487 bezrobotnych, a  wyrejestrowano 784 osoby bezrobotne. Najczęstszą przyczyną wykreślenia z rejestrów było podjęcie pracy – 449 osób (w tym podjęcia pracy subsydiowanej – 76), nie potwierdzania gotowości do podjęcia pracy – 111 osób, oraz dobrowolnej rezygnacji ze statusu bezrobotnego – 99 osób.
W ocenie urzędników z PUP zanotowany w kwietniu spadek poziomu bezrobocia, poza niepotwierdzeniem gotowości do pracy i dobrowolną rezygnacją,  związany jest m.in. z rozpoczęciem prac sezonowych. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę