Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Duda zdecydowanie wygrywa w Łomży

Główne zdjęcie
Andrzej Duda

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowanie wygrywa niedzielną pierwszą turę wyborów prezydenckich w Łomży. Z nieoficjalnych danych, na podstawie protokołów wyborczych sporządzonych przez okręgowe komisje wyborcze, wynika, że zdobył on blisko dwa razy więcej głosów poparcia łomżan niż drugi kandydat - urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, popierany przez Platformę Obywatelską. Trzeci w mieście jest Paweł Kukiz. Oficjalne wyniki wyborów w okręgu wyborczym obejmującym Łomżę i powiaty grajewski, kolneński, łomżyński, wysokomazowiecki i zambrowski najprawdopodobniej będą znane przed świtem. Okręgowa Komisja Wyborcza od godziny 23. przyjmuje protokoły przewiezione przez pełnomocników wyborczych z gmin.

Po podliczeniu wyników ze wszystkich 32 obwodowych komisji wyborczych w Łomży wynika, że Andrzej Duda zdobył 9848 głosów poparcia, a Bronisław Komorowski 5926. Na trzecim miejscu, z wynikiem 5119 głosów poparcia, jest Paweł Kukiz. Pozostali kandydaci zdobyli: Korwin 676, Ogórek 446, Braun 274, Jarubas 177, Palikot 176, Kowalski 156, Wilk 110 i Tanajno 25. Także z informacji napływających z podłomżyńskich gmin wynika, że kandydat PiS ma bardzo dużą przewagę nad przeciwnikiem.
- Te wyniki napawają optymizmem – mówi poseł Lech Kołakowski (PiS). - Czekamy na ostateczne wyniki podane przez Okręgową Komisję Wyborczą i później przez Państwową Komisję Wyborczą w skali kraju. Liczę, że w drugiej turze, za dwa tygodnie, kandydat PiS Andrzej Duda także zdecydowanie wygra wybory i zostanie Prezydentem Polski.

Jerzy Dołęgowski, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, podkreśla, że niedzielne wybory prezydenckie w okręgu łomżyńskim przebiegły bardzo spokojnie, nie było żadnych incydentów wyborczych. Także liczenie głosów przez obwodowe komisje wyborcze przebiega bardzo sprawnie, a świadczyć o tym może także fakt, że już w dwie godziny po zamknięciu lokali wyborczych pierwsi pełnomocnicy wyborczy z gmin zjawili się w siedzibie OKW w Łomży z protokołami wyborów w okręgach na ich terenie.  Pierwsza w Komisji pojawiła się gmina Kołaki Kościelne, później były Przytuły i Zbójna. 
Około północy dyrektor Dołęgowski szacował, że jeśli nie będzie jakichś nadzwyczajnych zaradzeń Komisja podliczy wynik wyborów w okręgu do godziny 3.00 (w nocy). Później protokół komisji z Łomży zostanie przewieziony do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie, która ustali wynik na terenie całego kraju.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę