Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@

Międzynarodowe staże studentów z PWSIiP

Zagraniczne staże i praktyki to szansa na zdobycie wysokich kompetencji zawodowych oraz poznanie nowych i ciekawych miejsc na świecie przekonują pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dwudziestu sześciu studentów uczelni od marca „podbija” m.in. gorącą Hiszpanię. - Osobiście bardzo zazdroszczę studentom takiej możliwości rozwoju, bo w czasach, gdy ja kończyłem studia, oprócz zwykłej wymiany studenckiej, nie były możliwe wyjazdy zagraniczne – mówi Sebastian Chrzanowski, pracownik PWSIiP odpowiedzialnych za koordynowanie staży, który odwiedził studentów z „Państwówki” w Barcelonie.

- Zagraniczne praktyki mają na celu zwiększenie mobilności studentów i zapoznanie ich z międzynarodowymi realiami pracy - podkreśla Chrzanowski. - Stażyści z PWSIiP pracują m.in. w hiszpańskiej Barcelonie, ale także w Niemczech, Portugalii, Słowacji, a nawet w Indiach.
- Bardzo długo można mówić o rzeczach, których doświadczyłem tu, w Barcelonie. Poznałem wielu świetnych ludzi, uśmiechniętych i pozytywnie nastawionych do życia – opowiada Marek Dzwonkowski, student zarządzania PWSIiP odbywający staż w firmie zajmującej się wynajmem nieruchomości. - Nabyłem nowe umiejętności w zawodzie, które na pewno przydadzą mi się w przyszłej karierze zawodowej. 
Już od najbliższego poniedziałku (11 maja) do stażystów z PWSIiP dołączą koledzy i koleżanki, którzy w ramach projektu współfinansowanego z funduszy europejskich „Zostań inżynierem – kierunki zamawianie w PWSIiP w Łomży” rozpoczną miesięczne staże w wiodących ośrodkach akademickich na terenie całej Europy. Państwówka nawiązała współpracę z uczelniami m.in. z Litwy, Włoch i Finlandii.
- I to właśnie tam przyszli informatycy i automatycy, u boku znakomitych pracowników naukowych, będą mieli okazję zdobywać nowe umiejętności i wiedzę – mówi Sebastian Chrzanowski.
Na początku czerwca studenci PWSIiP zaczną wracać do rodzimej uczelni w Łomży.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę