czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Dwaj policjanci zginęli w wypadku

Dwóch policjantów nie żyje, a trzy osoby trafiły do szpitala – to skutek wypadku, do jakiego doszło w nocy w miejscowości Pęsy Lipno na drodze krajowej nr 8. Jak podaje policja tuż po godzinie 22.30, na odcinku między Mężeninem i Zambrowem, jadący w kierunku Białegostoku nieoznakowany radiowóz, którym poruszali się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówką. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem ciężarowym zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzając w prawidłowo jadący samochód policyjny.

fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok

W wyniku wypadku dwaj policjanci w wieku 38 i 35 lat – kierujący i pasażer zginęli na miejscu, a trzeci z nich i podróżująca z nimi osoba oraz 56-letni kierowca ciężarowego mercedesa trafili do szpitala.
Policjanci podczas wypadku byli w służbie – konwojowali zatrzymanego. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, został zatrzymany. Szczegółowe okoliczności zdarzenia, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, ustalają teraz zambrowscy mundurowi.
Po wypadku droga była zablokowana przez ponad 6 godzin.

Policjanci, którzy zgineli w wypadku to 35-letni podinsp. Krzysztof Tumiel oraz 38-letni st. asp. Cezary Mokrzewski.
Podinsp. Krzysztof Tumiel - w służbie od 1999 roku, od 2007 roku w Centralnym Biurze Śledczym Policji; ostanio pełnił obowiązki na stanowisku Naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Białymstoku.
St. asp. Cezary Mokrzewski - w służbie od 2003 roku, od 2013 roku w Centralnym Biurze Śledczym Policji; ostatnio pełnił służbę na stanowisku specjalisty Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Białymstoku.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0