Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Krzyże dla policjantów

Główne zdjęcie
Krzyż Zasługi za Dzielność został ustanowiony w roku 1928 przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Odznaczenie nadawane jest między innymi funkcjonariuszom Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej za czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.

Z narażeniem własnego życia i zdrowia ratowali mieszkańców palącego się budynku i zostali za to odznaczeni. Sierżant sztabowy Daniel Cibrowski i starszy posterunkowy Hubert Klimaszewski z komendy policji w Grajewie znaleźli się w grupie 22 policjantów i 2 policjantek, którzy uratowali życie osobom poszkodowanym m.in. w pożarach, wypadkach czy ratując tonących i za to, postanowieniem prezydenta RP, otrzymali Krzyże Zasługi za Dzielność - jedno z najważniejszych odznaczeń przyznawanych w czasach pokoju.

Jak informuje policja sierż. sztab. Daniel Cibrowski i st. post. Hubert Klimaszewski z KPP w Grajewie z narażeniem własnego życia i zdrowia ratowali mieszkańców palącego się budynku. Bezzwłocznie rozpoczęli ewakuację i dzięki ich interwencji udało się wyprowadzić 20 osób, w tym dwie kobiety i dwoje dzieci z zablokowanego mieszkania, w którym zaczął się pożar. Policjanci nie wahali się użyć broni służbowej do przestrzelenia zamka oraz odblokowania drzwi dla ratowania życia i zdrowia.

Policjanci z Grajewa Krzyże Zasługi za Dzielność odebrali podczas wtorkowej uroczystości w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Odznaczenia wręczał im wiceminister Grzegorz Karpiński, a towarzyszył mu Komendant Główny Policji, nadinsp. Krzysztof Gajewski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę