Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski chce gabinetów dentystycznych w szkołach

Główne zdjęcie
Lech Antoni Kołakowski poseł na Sejm RP

Zapewnienie odpowiedniej profilaktyki, a przede wszystkim opieki stomatologicznej w szkołach, odpowiadającej faktycznie istniejącym potrzebom, ma ogromne znaczenie społeczne – twierdzi poseł Lech Kołakowski i składa kolejną interpelację do ministra zdrowia tym razem w sprawie profilaktyki i bezpłatnego leczenia stomatologicznego uczniów w polskich szkołach. - Najgorzej jest w małych miasteczkach i wsiach, gdzie większość dzieci została całkowicie pozbawiona leczenia stomatologicznego. Wielu uczniów odwiedza dentystę raz w roku, a są i tacy, którzy nie robią tego w ogóle.

Dlatego – jak twierdzi poseł Kołakowski -  niezbędne jest wprowadzenie obowiązkowej profilaktyki oraz opieki stomatologicznej w szkołach. W szczególności należałoby przywrócić gabinety stomatologiczne w szkołach, wprowadzić systematyczne przeglądy w obrębie jamy ustnej dzieci i młodzieży oraz zapewnić bezpłatne leczenie stomatologiczne uczniów w szkołach. Objęcie szeroką profilaktyką i pełnym leczeniem stomatologicznym wszystkich dzieci w szkołach, w tym dzieci z rodzin wielodzietnych oraz dzieci pochodzących ze środowisk wiejskich i małych miast, gdzie dostęp do opieki stomatologicznej jest utrudniony, pozwoli na obniżenie próchnicy i potrzeb leczenia stomatologicznego w Polsce w przyszłości.

Na zakończenie interpelacji poseł pyta ministra czy dostrzega problem występowanie próchnicy u znacznej części dzieci i młodzieży w Polsce, co świadczy o tym, że podejmowane działania nie są wystarczające? oraz czy i kiedy zapewnione zostanie uczniom bezpłatne leczenie stomatologiczne w szkołach?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę