poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Poseł Kołakowski chce gabinetów dentystycznych w szkołach

Zapewnienie odpowiedniej profilaktyki, a przede wszystkim opieki stomatologicznej w szkołach, odpowiadającej faktycznie istniejącym potrzebom, ma ogromne znaczenie społeczne – twierdzi poseł Lech Kołakowski i składa kolejną interpelację do ministra zdrowia tym razem w sprawie profilaktyki i bezpłatnego leczenia stomatologicznego uczniów w polskich szkołach. - Najgorzej jest w małych miasteczkach i wsiach, gdzie większość dzieci została całkowicie pozbawiona leczenia stomatologicznego. Wielu uczniów odwiedza dentystę raz w roku, a są i tacy, którzy nie robią tego w ogóle.

Lech Antoni Kołakowski poseł na Sejm RP
Lech Antoni Kołakowski poseł na Sejm RP

Dlatego – jak twierdzi poseł Kołakowski -  niezbędne jest wprowadzenie obowiązkowej profilaktyki oraz opieki stomatologicznej w szkołach. W szczególności należałoby przywrócić gabinety stomatologiczne w szkołach, wprowadzić systematyczne przeglądy w obrębie jamy ustnej dzieci i młodzieży oraz zapewnić bezpłatne leczenie stomatologiczne uczniów w szkołach. Objęcie szeroką profilaktyką i pełnym leczeniem stomatologicznym wszystkich dzieci w szkołach, w tym dzieci z rodzin wielodzietnych oraz dzieci pochodzących ze środowisk wiejskich i małych miast, gdzie dostęp do opieki stomatologicznej jest utrudniony, pozwoli na obniżenie próchnicy i potrzeb leczenia stomatologicznego w Polsce w przyszłości.

Na zakończenie interpelacji poseł pyta ministra czy dostrzega problem występowanie próchnicy u znacznej części dzieci i młodzieży w Polsce, co świadczy o tym, że podejmowane działania nie są wystarczające? oraz czy i kiedy zapewnione zostanie uczniom bezpłatne leczenie stomatologiczne w szkołach?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0