Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podejrzana o przekroczenie uprawnień Bożena Waszkiewicz straciła stanowisko dyrektora szkoły

Żona byłego burmistrza Stawisk została zawieszona i nie jest już dyrektorką Szkoły Podstawowej w Stawiskach. Wcześniej to ona zdecydowała o tym, że jej mąż po zakończeniu kadencji i powrocie do pracy w szkole, po jednym dniu może iść na roczny urlop dla poratowania zdrowia. Bożena Waszkiewicz w związku z tą sprawą usłyszała już zarzuty od prokuratora, który uważa, że przekroczyła uprawnienia, nadużyła władzy i nie dopełniła obowiązków.

Radni zdecydowali, że w związku z planowanym połączeniem szkoły i przedszkola, obie dyrektorki zostaną zwolnione 31 sierpnia. Obecny burmistrz, Krzysztof Rafałowski uznał jednak, że Bożena Waszkiewicz powinna odejść ze stanowiska już teraz w związku z toczącym się przeciwko niej postępowaniem.

Bożena Waszkiewicz uważa, że sprawa ma charakter polityczny. Jak powiedziała Polskiemu Radiu Białystok, zarzuty, które usłyszała nie dotyczą tego, że uczniowie byli źle traktowani. A jej zawieszenie w obowiązkach dyrektora, dwa miesiące przed końcem roku, będzie miało zły wpływ na funkcjonowanie szkoły.

Była dyrektorka nie została zwolniona z pracy. Jest teraz nauczycielką zajmującą się uczniami niepełnosprawnymi.

Bożena Waszkiewicz usłyszała zarzut nadużycia władzy polegający na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków, a także działanie na szkodę miasta oraz działanie w celu przysporzenia korzyści majątkowej. Przestępstwa, które są zarzucane byłej już dyrektorce szkoły są zagrożone karą nawet 10 lat więzienia.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę