Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyczka Łomża siódma w Pucharze Tymbarku

Główne zdjęcie
Drużyna dziewcząt w kategorii U-10 z woj. podlaskiego (fot. A. Kraszewski)

- Przyznam się, że marzyłem, aby wejść do finałowej czwórki, ale to siódme miejsce w Polsce też mnie cieszy i wysoko się liczy, zwłaszcza że jesteśmy najlepszą drużyną piłkarską dziewcząt do lat 10 w Podlaskiem – mówi pogodnie Henryk Pestka, 75-letni trener drużyny piłkarskiej dziewcząt do lat 10 Łomżyczka Łomża, która przez trzy dni walczyła z reprezentacjami 15 województw o Puchar Tymbarku na boiskach Agrykoli, Legii i Stadionu Narodowego w Warszawie. - Jesteśmy dumni, że Oliwia Bałdyga z SP w Turośli została królową strzelczyń, 14 goli, i powołano ją do kadry Polski. A może z malutkiej i skromniutkiej Oliwii, która na boisku ma „kopyto”, wyrośnie druga Ewa Pajor?

Losowanie do czterech grup eliminacyjnych U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców odbyło się na Placu Defilad w ubiegły czwartek. - Dziewczęta wpierw grały na boisku Agrykoli, podzielonym na cztery sfery, mniejsze o ok. 20 m od boiska bocznego Legii  - opowiada Henryk Pestka. - Z UKS Łowisko z województwa podkarpackiego wygraliśmy 4 do 2, a z Orłem Wałcz z Zachodniopomorskiego – aż 7 do zera. Wałczanki miały z nami chyba swój najsłabszy mecz, wynik dla Łomżyczki Łomża mógł być jeszcze lepszy, tylko że dziewczyny trafiały w słupki i poprzeczki bramki pięć na dwa metry. W naszej bramce z poświęceniem broniła Martyna Truskolaska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. Potwierdziła swoją klasę, broniąc strzał z rzutu karnego pod koniec meczu z Tęczą Bydgoszcz z Kujawsko-Pomorskiego, który Łomżyczka wygrała 3 do 1. Z grupy D wyszliśmy razem z Tęczą i od razu nasze dziewczęta trafiły na mocnego faworyta grupy C Pragę Warszawa z Mazowieckiego. Niestety, warszawianki pokonały Łomżyczkę 3 do 1. Przegraliśmy, po całkiem dobrej grze, gdyż  zespół Pragi miał fantastyczną bramkarkę. Obroniła, i to łapiąc, trzy uderzenia piłki jak z armaty. 
W walce o miejsca 5. - 6. Łomżyczka przegrała z mistrzowską 18-tką z Olsztyna 2 do 3, a siódme miejsce w Polsce wygrała w meczu 1 do zera z UKS Biała Podlaska z województwa lubelskiego.

Zbigniew Boniek chwali talenty dzieci
W XV Turnieju o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion” drużyny dziecięce liczyły po 12 osób, a na boisko wychodziło po sześć z każdej, rozgrywając mecze 2 razy 10 minut. O prawo do gry w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym rywalizowały aż 64 zespoły. Wśród kilku tysięcy kibiców byli, m.in.: prezes Zbigniew Boniek z PZPN, selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, minister sportu i turystyki Andrzej Biernat, współwłaściciel firmy Tymbark Krzysztof Pawiński oraz znani sportowcy z murawy: Arkadiusz Milik, Tomasz Kłos, Dariusz Dziekanowski i Tomasz Iwan. Finałowa rywalizacja dziecięca poprzedzała sobotni mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. Na Stadionie Narodowym wystąpili także: Margaret, Tomasza Dolski i Grzegorz Hyży. - Każdemu należą się gratulację za doskonałą organizację. Dziś, obserwując rozgrywki, widziałem na murawie kilku utalentowanych piłkarzy i piłkarek, więc jest duża szansa, że już wkrótce ponownie będziemy mogli ich zobaczyć w występach na Stadionie Narodowym – oceniał organizatorów i grające drużyny Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Czy opinia odnosi się do którejś z łomżyńskich reprezentantek futbolu, przekonamy się niebawem. - Powtórzyliśmy w innym składzie sukces naszego klubu z 2009 r., kiedy zajęliśmy siódme miejsce – podsumowuje trener Henryk Pestka i przypomina, że Łomżyczka Łomża obchodzi 10-lecie swej działalności. - Na pochwałę zasługuje postawa rodziców dziewcząt, że przywożą córki na treningi, i prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, że zapewnił nam też bezpłatny transport do stolicy.
Zwycięzcami XV Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” okazały się reprezentacje chłopców: z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz z województwa łódzkiego w U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii U-12 najlepsze okazały się piłkarki z województwa opolskiego. Oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego i tytułowego Pucharu Tymbarku, zwycięskie drużyny obejrzą na żywo mecz Polska – Gruzja, który rozegrany zostanie 13. czerwca, również na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę