Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Cztery pory roku z piosenką

Główne zdjęcie
Bernard Karwowski

Dzieci i nastolatkowie mogą zgłaszać się do udziału w Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT. Ósma edycja imprezy odbywa się pod hasłem „Cztery pory roku”, dając młodym wokalistom niemal nieograniczone możliwości wyboru repertuaru. Ich występy oceniać będzie Michał Grobelny, który zaczynał karierę od takich właśnie konkursów, odnosił sukcesy w „The Voice Of Poland”, a do Łomży przyjedzie nie tylko jako juror, ale by również zaśpiewać. – Nasz festiwal to okazja, żeby zaprezentować swoje wokalne umiejętności, przy okazji penetrując historię ostatnich kilku dekad polskiej piosenki, ale BIG BIT to jak zawsze przede wszystkim dobra zabawa! – mówi Bernard Karwowski z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych.

Przyjmowanie festiwalowych zgłoszeń trwa do 15 maja. W tym roku uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na trzy kategorie: najmłodszych dzieci do uczniów klasy III szkoły podstawowej włącznie, uczniów klas IV – VI oraz gimnazjalną. Tematem przewodnim festiwalu jest tytuł klasycznego koncertu skrzypcowego „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego, zachęcający do wybierania  kojarzących się z nim piosenek.
– Twórcy współczesnych przebojów, mających oczywiście znacznie mniejszy ciężar gatunkowy – ich autorzy zresztą nie roszczą sobie pretensji do tworzenia epokowych dzieł – w rytmie przyrody często opisują perypetie uczuciowe swoich bohaterów – mówi Bernard Karwowski. – Nie brak też sympatycznych , bezpretensjonalnych utworów i tekstów, które po prostu opisują i opiewają uroki wszystkich pór roku – jest więc lato, które czeka na miłośników przygód, gdzie razem z latem czeka rzeka i las, „a tam ciągle nie ma nas”, są mazurskie jeziora pełne białych żagli i muszelek, augustowskie noce, zimowe pejzaże i parskające konie ciągnące sanie, i „na całej połaci śnieg” i jesienny deszczyk, który w piosence z Kabaretu Starszych Panów potrafi być po prostu wesoły!
To tylko kilka tropów dla poszukiwaczy utworów, które można zgłosić na tegoroczny BIG BIT.
Przesłuchania konkursowe odbędą się 22 maja od godz. 10.00 w MDK-DŚT. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej  kategorii  oraz wyróżnień otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, wezmą udział w koncercie laureatów podczas festynu Słoneczna Estrada 1 czerwca, staną też przed szansą zasilenia Studia Piosenki PopArt Bernarda Karwowskiego. Dodatkową nagrodą dla nagrodzonych i wyróżnionych w starszej kategorii wiekowej będzie darmowy wstęp 22 maja na wieczorny koncert przewodniczącego jury Michała Grobelnego. Jeden z najciekawszych wokalistów młodego pokolenia wystąpi z sekcją  pianisty Pawła Lipskiego oraz innymi muzykami, prezentując się zarówno w rozrywkowym, jak i jazzowym repertuarze.
– Z Michałem znamy się od lat z różnych konkursów wokalnych, w których startował z sukcesami podobnie jak reprezentanci PopArtu – mówi Bernard Karwowski. – To świetny, bardzo wszechstronny wokalista, dlatego bardzo się cieszę, że zaśpiewa również w Łomży!

Wojciech Chamryk

Zgłoszenia przyjmuje organizator VIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT „Cztery pory roku”, Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych, ul. Wojska Polskiego 3,
18-400 Łomża, e-mail: mdk-dst@wp.pl , telefon 86 216 32 26. Informacji w sprawie festiwalu udziela instruktor Bernard Karwowski, a karta zgłoszenia znajduje się tutaj. 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę