Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. wicewojewody podlaskiego Wojciecha D.

Jest akt oskarżenia przeciwko wicewojewodzie podlaskiemu z PSL Wojciechowi D. Zdaniem śledczych składał on nierzetelne dokumenty przy ubieganiu się o kredyty, a także podawał nieprawdziwe informacje w oświadczeniach majątkowych.

W sumie chodzi o 13 zarzutów. Jak powiedział prokurator Zbigniew Czerwiński, w latach 2007-2011 wicewojewoda składał nierzetelne dokumenty w celu uzyskania kredytów od 35 do 170 tys. zł. Ponadto podał nieprawdę w 9 oświadczeniach majątkowych, w ten sposób, że zataił, że ma kredyty powyżej 10 tys. zł.

Teraz nie udało nam się z wicewojewodą skontaktować, ale gdy kilka miesięcy temu prokurator postawił mu zarzuty - mówił, że nie czuje się winny. "Natomiast mogło się tak zdarzyć, że któregoś kredytu, czy kredytów w moim oświadczeniu majątkowym nie wykazałem. Ale na dzień dzisiejszy te kredyty są spłacone, nikomu z tego tytułu żadna szkoda nie została wyrządzona" - dodał.

Wicewojewodzie grozi do 5 lat więzienia.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę