piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Ostatnie dni na złożenie PIT

Jeszcze tylko kilka dni, czyli do 30 kwietnia mają dorośli mieszkańcy Polski na rozliczenie się z fiskusem z ubiegłorocznych dochodów, czyli na złożenie swojego zeznania podatkowego za 2014 rok. Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku zachęca aby PIT rozliczyć przez Internet korzystając z systemu e-Deklaracje. Od początku roku w województwie podlaskim tak złożono ponad 130 tys. e-PIT-ów.

- Wystarczy wejść na stronę www.portalpodatkowy.mf.gov.pl gdzie w zakładce e-Deklaracje jest dostępny interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe – podaje Hancewicz. - Na stronie tej, znajduje się również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić oraz informacja, które formularze PIT można przesłać przez Internet.
WAŻNE! Chcąc rozliczyć się przez Internet, należy odszukać zeznanie papierowe lub jego wersję elektroniczną złożoną przez nas rok wcześniej, ponieważ kwota przychodu zawarta w tym dokumencie będzie potrzebna do autoryzacji i wysłania e-PITa.
Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które każdy użytkownik systemu może sobie sam wydrukować, w momencie, kiedy jego zeznanie zostanie poprawnie zarejestrowane w systemie.
- Wprawdzie podatnicy mogą złożyć zeznanie drogą elektroniczną do 30 kwietnia 2015 roku, ale warto pamiętać, żeby ze złożeniem zeznania przez Internet nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nie otrzymania UPO na czas – ostrzega rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

Dla tych którzy wolą tradycyjne papierowe formularze urzędy skarbowe na dwa ostatnie di kampanii PITowej czyli 29 - 30 kwietnia wydłużyły godziny pracy do godz. 18.00. Poza tym podlaska administracja podatkowa uruchomiła także specjalne mobilne punkty podatkowe. We wtorek 28 kwietnia taki punkt będzie działał w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży. PIT-y będzie można tu złożyć w godzinach od 17.00 do 19.00.

Natomiast dla wszystkich, którzy rozliczyli się już z podatku i teraz czekają na zwrot nadpłaty uruchomiono usługę, dzięki której można sprawdzić stan realizacji zwrotu podatku z zeznania rocznego za 2014 rok. Wystarczy wejść na stronę Izby Skarbowej w Białymstoku http://www.is.bialystok.pl/zwroty/.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0