Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Ruszają pierwsze inwestycje z Budżetu Obywatelskiego

Rozpoczynają się realizacje inwestycji, które wygrały w głosowaniu mieszkańców na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. Z biorących udział w głosowaniu 24 zadań do realizacji wytypowanych został 8 na łączną kwotę 900 tys. zł. - W pierwszej kolejności rozpocznie się remont kapitalny ulicy Jana z Kolna oraz budowa traktu pieszo – rowerowego na Łomżycy - podaje Łukasz Czech z ratusza. - W obu przypadkach inwestycje zostały już przekazane wykonawcom do realizacji.

Ulica Jana z Kolna, łącząca ul. Dworną z ul. Senatorską stanowi przejście i przejazd na Bulwary z ul. Rybaki. Jej remont stworzy dodatkowe miejsca parkingowe dla personelu i uczniów III Liceum Ogólnokształcącego oraz poprawi wizerunek tej części miasta. W głosowaniu zadanie to uzyskało 1363 głosy.
Trakt pieszo-rowerowy o długości około 600 metrów przebiega przez Osiedle Młodych na Łomżycy od ulicy Obrońców Łomży do ulicy Przyjaźni. Jego budowa pozwoli na korzystanie z tego miejsca mieszkańcom Łomżycy oraz dzieciom z Przedszkola nr 1, w sąsiedztwie którego inwestycja będzie miała swój początek. Obecnie swoją estetyką zniechęca do korzystania z niego. Na to zadanie zagłosowało 1049 mieszkańców.
Obie inwestycje mają zostać zrealizowane do końca lipca.

Niebawem - jak podaje ratusz - ma przekazany zostanie plac budowy pod drugi etap rewitalizacji parku położonego między ulicami B. Prusa, W. Reymonta i J. Bema. W 2014 roku, również w ramach budżetu obywatelskiego, rozpoczęto rewitalizację parku poprzez wymianę nawierzchni głównych alejek, tworząc ciąg pieszo-rowerowy. W tym roku planowana jest wymiana nawierzchni na wszystkich pozostałych chodnikach łączących alejki i place, wyburzenie istniejących starych, zniszczonych, a nawet zagrażających bezpieczeństwu ławek na nowe, betonowe, stabilne i nie wymagające montowania do podłoża oraz ustawienie nowych latarni parkowych, dzięki czemu park zyska właściwe oświetlenie gwarantujące bezpieczeństwo w porze wieczorowej.

W ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego wykonane zostaną również zadania: „Budowa sceny koncertowej w ogrodzie Przedszkola Publicznego nr 14 w Łomży", „Skwerek na Łomżycy" w pobliżu ulic Wojska Polskiego i Studenckiej, „Fitness na Bawełnie" czyli budowa siłowni zewnętrznej przy ul. Wojska Polskiego 161a, „Place zabaw na Starym Mieście" przy ul. Kaznodziejskiej 2 i Dwornej 3 oraz "Miejsca do grillowania z grillami, ławkami, stołami" na nadnarwiańskich bulwarach. Inwestycje te są obecnie przygotowywane do realizacji lub ogłoszenia na nie przetargów.
Na zadania do realizacji tegorocznego Budżetu Obywatelskiego przewidziano 1 milion złotych. Oszczędności z realizacji powyższych inwestycji oraz 100 tys. zł rezerwy, będzie rozdysponowane po wszystkich przetargach na zadania zatwierdzone do realizacji i wyborze nowych Rad Osiedli.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę