Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Najwięcej płacą za mleko...

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w marcu 2015 roku wyniosła w Polsce 121,02 zł/1 hl i była niższa o 19,5 proc. niż przed rokiem, ale też symbolicznie o 0,2 proc. wyższa w stosunku do lutego. W województwie podlaskim średnia cena była o ponad 10 groszy na litrze wyższa i po raz trzeci z rzędu była najwyższa w kraju. Warto zwrócić uwagę, że różnica - na korzyść mleczarzy z regionu – jest coraz większa.

Producenci mleka z województwa podlaskiego w marcu otrzymywali średnio po 132,18 zł za hektolitr (sto litrów) mleka, podczas gdy np. rolnicy z sąsiedniego Mazowsza otrzymywali średnio  tylko po 117,49 zł/hl, a w świętokrzyskim średnia cena spadła poniżej 111 zł/hl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę