Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Władza o siebie dba

Główne zdjęcie
projekt uchwały podnoszącej diety radnym Powiatu Łomżyńskiego

Ponad 11 tysięcy złotych pensji dostała od radnych Powiatu Łomżyńskiego na początek urzędowania starościna Elżbieta Parzych. Było to ok. 750 zł więcej niż dostawał jej poprzednik. Teraz czas na podwyżki dla radnych powiatu. Wniosek starosty przewiduje wzrosty ich diet od 10 zł w przypadku szeregowych radnych do nawet ponad 200 zł w przypadku wiceprzewodniczących komisji rady powiatu. Ci ostatni od maja mają miesięcznie dostawać po 1200 zł.

Projekt podwyżek diet radnych powiatu łomżyńskiego w tym tygodniu został zaakceptowany przez zarząd powiatu. W stosunku do obowiązujących teraz stawek uchwalonych przed trzema laty wzrost jest  - za wyjątkiem symbolicznego w przypadku radnych nie pełniących żadnych funkcji – od około 10% do nawet ponad 20%.
I tak przewodniczącemu Rady Powiatu, który dotychczas miesięcznie otrzymywał 1 700 zł, teraz ma mieć 1850 zł. Wiceprzewodniczący zamiast 1 070 zł według zgłoszonej propozycji mają mieć po 1200 zł. Tyle samo dostać maja także wszyscy przewodniczący i wiceprzewodniczący komisji Rady Powiatu, którzy dotychczas mieli diety odpowiednio po 1070 zł i 996 zł. Starosta i zarząd proponują także podwyżkę diet dla „nieetatowych członków Zarządu Powiatu” z 1 550 do 1700 zł miesięcznie.
Najmniej mają dostać zaś radni bez żadnych funkcji czyli zazwyczaj z opozycji. Ich dieta miałaby wzrosnąć z 890 zł do tylko 900 zł.
Projekt uchwały podnoszącej diety radnych powiatu ma stanąć na sesji powiatu w najbliższa środę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę