środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Zderzenie z karetką

W miejscowości Borkowo na drodze krajowej nr 63 Kolno - Kisielnica, samochód osobowy zderzył się z jadącą na sygnale z pacjentem karetką. W wypadku lekko ranny został 79-letni kierowca osobówki, który został zabrany do szpitala w Kolnie. Jak przekazuje Joanna Makarewicz, oficer prasowy policji w Kolnie, pacjentowi karetki nic się nie stało, ale aby dowieść go do szpitala w Łomży na miejsce musiała przyjechać inna karetka.

Karetka , fot archiwum
Karetka , fot archiwum

Do zdarzenia doszło przed godziną 13. Jak opisuje policjantka do wypadku doszło gdy kierowca osobowego mercedesa, jadąc przed karetką transportową szpitala w Kolnie będącą pojazdem uprzywilejowanym, nie zachował należytej ostrożności i podjął manewr skręcenia w lewo. Mercedes zderzył się wówczas z  jadącą w kierunku Łomży karetką, której kierowca zamierzał ją wyprzedzić.

Na szczęście zdarzenie nie zakończyło się tragicznie. 79-letni kierowca mercedesa został przewieziony do szpitala w Kolnie, ale doznał tylko niegroźnych obrażeń, a załodze karetki i przewożonemu nią choremu nic się nie stało. Niemniej dowieść dalej przewieźć go do szpitala w Łomży, musiała przyjechać jeszcze jedna karetka.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0