Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Meblowa otwarta

Zakończyły się prace związane z budową ulicy Meblowej w Łomży. Półtorakilometrowy odcinek dwujezdniowej ulicy połączył Wojska Polskiego z Poznańską. Cała inwestycja kosztowała około 30 mln zł, a większość pieniędzy pochodziła z dotacji unijnej. - W ostatnich dwóch dniach prowadzone były jej odbiory i po ich pozytywnym przeprowadzeniu wykonawca usunął obowiązujące w trakcie budowy znaki zakazu ruchu – przekazuje Łukasz Czech z ratusza.

Budowa ulicy Meblowej realizowana była z dwóch projektów unijnych. W ramach „Uzbrojenia terenów inwestycyjnych – II etap” powstał ok. 800 m odcinek drogi od ul. Wojska Polskiego, natomiast w ramach trzeciego etapu projektu „Usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach miasta Łomży” dwupasmowa ul. Meblowa została przedłużona do ul. Poznańskiej. Pierwszy z projektów kosztował 17,8 mln zł, zaś dobudowa ulicy Meblowej w ramach drugiego projektu pochłonęła 7,2 mln zł. Oba projekty były dofinansowane ze środków unijnych RPO WP na lata 2007-2013.

Wzdłuż dwujezdniowej ulicy Meblowej powstały chodniki i ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, oświetlenie drogowe, kanalizacja teletechniczna, sieć wodociągowa i kanalizacyjna, przebudowano linię wysokiego napięcia i wybudowano zbiornik retencyjno – przepływowy. Ponadto w ramach projektu uzbrojenia terenów inwestycyjnych wykonana została także ulica Saperska o długości około 110 metrów oraz trzy inne drogi o łącznej długości około 1190 metrów, a także przebudowano 315 metrowy fragment ulicy Wojska Polskiego i wybudowano rondo na skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Meblową.

Jak przekonują władze miasta ulica Meblowa przyczyni się do przeniesienia ruchu tranzytowego w relacjach Ostrołęka (droga krajowa 61) – Ostrów Mazowiecka (droga wojewódzka 677) i Zambrów (droga krajowa 63).

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę