Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Druga nagroda za autoportret

Główne zdjęcie
Autoportret Agnieszki Żyjewskiej nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Grudziądzu

Agnieszka Żyjewska (16 lat) zdobyła II Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Autoportret, czyli portret własny” zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Dziewczyna od 9 lat jest uczestniczką zajęć w pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży, gdzie swoją twórczość plastyczną rozwija pod kierunkiem Anny Bureś, a zdobyta w Grudziądzu nagroda jest kolejną za autoportret. Przed rokiem jej autoportret doceniono w Liceum Plastycznym w Supraślu.

- W nagrodzonym teraz autoportrecie Agnieszka pokazała nie tylko cechy fizyczne, ale również wartości estetyczne wypływające z pozy, kompozycji, symboliki i barw – przekazują informację o sukcesie podopiecznej pracownicy MDK-DŚT w Łomży. - Przedstawiła siebie jako osobę bardzo dynamiczną, otwartą na świat i posiadającą wiele zainteresowań. Stworzyła portret psychologiczny, pokazując  swój stosunek do życia. Pozwoliła nam zajrzeć do swoich myśli, które eksplodują z głowy. Jej uśmiech mówi, że jest osobą szczęśliwą, pełną optymizmu, wrażliwą i życzliwie nastawioną do życia.
Praca Agnieszki przesycona jest symbolami: drewniane konstrukcje są według niej niezbyt trwałe, łamliwe, ale można je z pomocą osób trzecich naprawić, zbić gwoździami lub związać. Szklany tułów autorka tłumaczy przejrzystością i umiejętnością dostosowania się do sytuacji. Płomień w sercu symbolizuje zapał, a perła z kości przedramion mówi, że bogactwo tkwi w czynach, czyli że na wszystko trzeba zapracować.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę