niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Druga nagroda za autoportret

Agnieszka Żyjewska (16 lat) zdobyła II Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Autoportret, czyli portret własny” zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Dziewczyna od 9 lat jest uczestniczką zajęć w pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży, gdzie swoją twórczość plastyczną rozwija pod kierunkiem Anny Bureś, a zdobyta w Grudziądzu nagroda jest kolejną za autoportret. Przed rokiem jej autoportret doceniono w Liceum Plastycznym w Supraślu.

Autoportret Agnieszki Żyjewskiej nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Grudziądzu
Autoportret Agnieszki Żyjewskiej nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Grudziądzu

- W nagrodzonym teraz autoportrecie Agnieszka pokazała nie tylko cechy fizyczne, ale również wartości estetyczne wypływające z pozy, kompozycji, symboliki i barw – przekazują informację o sukcesie podopiecznej pracownicy MDK-DŚT w Łomży. - Przedstawiła siebie jako osobę bardzo dynamiczną, otwartą na świat i posiadającą wiele zainteresowań. Stworzyła portret psychologiczny, pokazując  swój stosunek do życia. Pozwoliła nam zajrzeć do swoich myśli, które eksplodują z głowy. Jej uśmiech mówi, że jest osobą szczęśliwą, pełną optymizmu, wrażliwą i życzliwie nastawioną do życia.
Praca Agnieszki przesycona jest symbolami: drewniane konstrukcje są według niej niezbyt trwałe, łamliwe, ale można je z pomocą osób trzecich naprawić, zbić gwoździami lub związać. Szklany tułów autorka tłumaczy przejrzystością i umiejętnością dostosowania się do sytuacji. Płomień w sercu symbolizuje zapał, a perła z kości przedramion mówi, że bogactwo tkwi w czynach, czyli że na wszystko trzeba zapracować.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0