Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

63 odpadło w losowaniu

Ponad 300 kandydatów do zasiadania w komisjach wyborczych, które w maju przeprowadzą wybory na Prezydenta RP na terenie Łomży zgłosili przedstawiciele komitetów wyborczych. Kandydatów było za dużo w stosunku do miejsc w komisjach dlatego w poniedziałek w ratuszu odbyło się losowanie składów poszczególnych obwodowych komisji wyborczych w wyniku którego odpadło 63 kandydatów.

W obwodowych komisjach wyborczych zgodnie z prawem może zasiąść od 7 do 9 osób (jeśli są to tzw. obwody stałe, a w przypadku obwodów odrębnych np. w szpitalu od 5 do 7 osób). W każdej z komisji jedną osobę wskazuje wójt, burmistrz lub prezydent miasta spośród podległych sobie pracowników, a reszta członków pochodzi ze zgłoszeń dokonanych przez uprawnione komitety wyborcze. Jeśli tych zgłoszonych kandydatów jest za dużo musi odbyć się losowanie. I tak było w przypadku Łomży. W sumie do 32 obwodowych komisji zgłoszono 317 kandydatów, podczas gdy do podziału pomiędzy nich były tylko 254 miejsca. O tym kto zasiądzie więc w komisji, a kto odpadnie zdecydował ślepy los. Losowanie odbyło się w poniedziałek przed południem w ratuszu.

Dodajmy, że za pracę w obwodowych komisjach wyborczych podczas wyborów prezydenckich 10 maja jej członkom przysługiwać będzie dieta w wysokości: 200 zł dla przewodniczących obwodowych komisji wyborczych, 180 zł dla zastępców przewodniczących oraz 160 zł dla pozostałych członków komisji. Jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów – 24 maja – członkowie komisji ponownie otrzymają diety w takiej samej wysokości.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę