niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Zabić te drzewa...

Nieznany dotychczas sprawca prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę ponawiercał dziury przy korzeniach czterech drzew bezpośrednio przed kinem przy ul. Wojska Polskiego. - Ewidentnie ktoś chce te drzewa zabić – mówi Marek Olbryś, pełniący obowiązku dyrektora MPGKiM w Łomży. - Złożyliśmy już doniesienie do policji i oczekujemy, że sprawca zostanie szybko ustalony tym bardziej, że komenda jest tuż obok.

Cztery klony rosły sobie pomiędzy ruchliwą ulicą, a budynkiem kina przez kilkadziesiąt lata. Pomimo niekorzystnych warunków wokół były zdrowe i silne. Swymi koronami sięgają wysoko ponad budynek. Niestety jak się okazuje komuś najwyraźniej przeszkadzały.
- Jeszcze jak przechodziłem w czwartek koło tych drzew to wszystko było normalnie, a w sobotę rano zauważyłem wywierconą dziurę w drzewie tuż przy korzeniach – opowiada mieszkaniec Łomży, który zaalarmował nas w poniedziałek rano. - Dziury, po kilka sztuk są wywiercone w każdym drzewie. To barbarzyństwo. Te drzewa tego nie przeżyją – oddaje.
W poniedziałek rano o zniszczonych drzewach przy Wojska Polskiego wiedział już dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Drzewa rosną w pasie drogowym, więc formalnie należą do miejskiego zakładu.
- Złożyliśmy zawiadomienie na policję – mówi Marek Olbryś. - To jedyne co możemy teraz zrobić. Niestety drzewa już zostały zniszczone.

Foto: For. archiwum
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0