Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Zabić te drzewa...

Główne zdjęcie
For. archiwum

Nieznany dotychczas sprawca prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę ponawiercał dziury przy korzeniach czterech drzew bezpośrednio przed kinem przy ul. Wojska Polskiego. - Ewidentnie ktoś chce te drzewa zabić – mówi Marek Olbryś, pełniący obowiązku dyrektora MPGKiM w Łomży. - Złożyliśmy już doniesienie do policji i oczekujemy, że sprawca zostanie szybko ustalony tym bardziej, że komenda jest tuż obok.

Cztery klony rosły sobie pomiędzy ruchliwą ulicą, a budynkiem kina przez kilkadziesiąt lata. Pomimo niekorzystnych warunków wokół były zdrowe i silne. Swymi koronami sięgają wysoko ponad budynek. Niestety jak się okazuje komuś najwyraźniej przeszkadzały.
- Jeszcze jak przechodziłem w czwartek koło tych drzew to wszystko było normalnie, a w sobotę rano zauważyłem wywierconą dziurę w drzewie tuż przy korzeniach – opowiada mieszkaniec Łomży, który zaalarmował nas w poniedziałek rano. - Dziury, po kilka sztuk są wywiercone w każdym drzewie. To barbarzyństwo. Te drzewa tego nie przeżyją – oddaje.
W poniedziałek rano o zniszczonych drzewach przy Wojska Polskiego wiedział już dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Drzewa rosną w pasie drogowym, więc formalnie należą do miejskiego zakładu.
- Złożyliśmy zawiadomienie na policję – mówi Marek Olbryś. - To jedyne co możemy teraz zrobić. Niestety drzewa już zostały zniszczone.

Foto: For. archiwum
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.
Foto: Fot. z 20.04.2015 r.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę