sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Silny, zimny wiatr

Do wieczora będzie silnie wiało. Tomasz Siemieniuk, synoptyk z białostockiego zespołu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega, że w porywach wiatr może osiągać nawet do 75 km/h. Wiejący z północnego-zachodu i północy wiatr powoduje, pomimo iż na termometrach będzie do 9°C, że odczuwalna temperatura będzie przez cały dzień wynosić maksymalnie około zera.

Silnemu wiatrowi synoptycy nadali pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Ostrzeżenie ważne jest do godz. 18.

Poza silnym wiatrem dziś możliwe są także przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Lokalnie przelotne opady deszczu oraz możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, początkowo okresami porywisty, północny i północno-zachodni.

Jutro wiać ma już zdecydowanie słabiej, ale lokalnie możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C, przy czym temperatura odczuwalna ma wzrosnąć do  4 - 5°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0