Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Ceramiczne żonkile na „Pola Nadziei”

W Bursie Szkolnej nr 3 przy ulicy Zjazd gwarno jak nigdy. Wychowankowie i pracownicy bursy wykorzystują każdą wolną chwilę na przygotowywanie i wypalanie w specjalnym piecu ceramicznych żonkili. Powstają one na potrzeby majowej kampanii społecznej „Pola Nadziei”, której symbolem są żonkile. – Wymyśliliśmy, że będziemy oryginalni i postanowiliśmy zrobić żonkile z gliny – mówi uczeń Rafał Stachelek. – Cała nasza bursa się w to zaangażowała i mamy zamiar zrobić tych kwiatów jak najwięcej! Dochód ze sprzedaży kwiatów ma trafić na konto Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej domowe hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

Pierwotny plan zakładał wykonanie 100 ceramicznych żonkili, ale tyle powstało już w ciągu pierwszych czterech dni pracy, a więc będzie ich znacznie więcej.
– Młodzież bardzo chętnie włączyła się w naszą akcję – nie kryje radości i dumy wychowawczyni Dorota Grabowska. – Każdy zrobił jednego żonkilka, niektórzy więcej. Współpracujemy z Fundacją „Pomóż Im” już trzeci rok. Zbieramy pieniądze, ale i upowszechniamy idee wolontariatu oraz pomagania chorym dzieciom. Chcemy żeby to „Pole Nadziei” które teraz u nas kwitnie, po 10 maja, gdy w Galerii Veneda będą sprzedane podczas specjalnej akcji, rozkwitło nadal w domach tych wszystkich, którzy kupując kwiaty wesprą potrzebujące dzieci!
Przygotowywane przez młodzież i dorosłych kwiaty to prawdziwe dzieła sztuki. Efektowne, a do tego niepowtarzalne, bo każdy tylko w jednym egzemplarzu.
– Wszyscy bardzo chętnie włączyliśmy się w tę akcję lepienia żonkili, ponieważ możemy wykazać się własnymi zdolnościami jeżeli chodzi o ceramikę, która jest bardzo popularna w naszej bursie, a przy tym pomóc – mówi Alicja Weydmann, tegoroczna maturzystka z II LO. – Jestem tu już trzy lata i widzę, że młodzież chętnie bierze udział w takich działaniach. Teraz żonkile lepimy z gliny, wcześniej robiliśmy papierowe z bibuły, prowadzimy też całoroczne zbiórki pieniędzy dla tej fundacji.
– Bursa Szkolna nr 3 w Łomży jest koordynatorem akcji „Pola Nadziei” na terenie Łomży – dodaje  Dorota Grabowska. – Włącza się do niej dużo szkół i przedszkoli, nie tylko z miasta. Już zbierają pieniądze, organizują kiermasze, będą też w Galerii Veneda. Zapraszamy tam wszystkich w drugą niedzielę maja. Będą występy, mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz nasza instalacja z żonkilami, która będzie najpierw dekoracją, a później zostanie wystawiona na sprzedaż.
Bo żółte żonkile to symbol akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez białostocką Fundację „Pomóż Im”, prowadzącej domowe hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi.
– Nasza współpraca z Fundacją „Pomóż Im” zacieśnia się coraz bardziej – ocenia dyrektor bursy Ewa Matejkowska. – Młodzież i nauczyciele mają coraz więcej pomysłów, co bardzo mnie cieszy. Co prawda hospicjum ma w nazwie, że jest białostockie, ale wspiera też dzieci mieszkające na terenie Łomży, Ostrołęki czy Kolna, więc nie jest tylko dla dzieci z Białegostoku. Dlatego pomagamy jak możemy, bo łatwiej jest coś dać, niż kiedykolwiek w życiu prosić, a nigdy nie wiadomo co nas w życiu spotka. Dlatego nasze dzieci, wychowawcy i wszyscy pracownicy bursy są bardzo mocno zaangażowani w tę akcję!

Wojciech Chamryk

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę