Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Przecena w biurowcu PPŁ

Główne zdjęcie
Biurowiec Parku Przemysłowego Łomża

„Promocyjna” cena 15 zł/m2 najmu pomieszczeń w wybudowanym za około 18,5 mln zł biurowcu Parku Przemysłowego Łomża przy ul. Sikorskiego okazała się za mało promocyjna. Zarządca nowoczesnego budynku właśnie ogłosił przecenę. Dla „młodych” przedsiębiorców stawka najmu pomieszczeń w pierwszym roku funkcjonowania w Parku ma wynieść tylko 7,5 zł/m2, i w ciągu trzech lat ma wzrosnąć do 25 zł czyli stawki za którą biura w PPŁ mogą wynajmować „stare” firmy. To oznacza, że i ta cena, w stosunku do ogłoszonej w lutym, spadła o ponad 15%.

Park Przemysłowy Łomża powstał – jak przekonywały tworzącego przed ponad dwoma laty ówczesne władze miasta – po to aby pobudzić przedsiębiorczości mieszkańców Łomży i regionu, zwłaszcza absolwentów szkół i uczelni wyższych. Pierwszym wsparciem jakie mają otrzymać, to możliwość taniego najmu biur. W lutym, gdy po raz pierwszy ogłoszono nabór chętnych do wynajęcia biur, „promocyjną” stawkę czynszu, w pierwszym roku funkcjonowania ustalono na 15 zł/m2, czyli w wysokości 50% w stosunku do ceny „normalnej” po której pomieszczenia w biurowcu przy Sikorskiego będą  mogli wynająć inni przedsiębiorcy.
Już wówczas głośno mówiono, że to ceny nazbyt wysokie jak na Łomżę i nie będzie chętnych aby zasiedlić nowoczesne biura tym bardziej, że poza tym czynszem startujący w Parku muszą pokryć także opłatę eksploatacyjną w wysokości 12 zł/m2 oraz licznikowe opłaty z prąd i telefon.

Teraz właściciel kosztownego biurowca, miejska spółka PPŁ, zaproponowała nowe znacząco niższe ceny najmu pomieszczeń. Miesięczna stawka bazowa czynszu została obniżona z 30 do 25 zł/m2 (cena dotyczy wynajmu pomieszczeń na zasadach ogólnych), a ulga dla młodych przedsiębiorców w pierwszym roku funkcjonowania pod skrzydłami PPŁ wzrosła do 70%. Oznacza to, że biuro  będą oni mogli wynająć już przy stawce 7,50 zł/m2. W kolejnych latach ulga ma maleć a stawki czynszu rosnąć do 15 zł w drugim i 20 zł w trzecim roku funkcjonowania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę