Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Fijałek zachęcał gimnazjalistów do ćwiczeń

Grzegorz Fijałek, w parze z Mariuszem Prudelem brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2013 roku w piłkę siatkową plażową, zachęcał młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania się. Uczniowie mieli niepowtarzalna okazję ćwiczyć pod okiem wybitnego sportowca oraz zagrać z nim na jednym boisku.

Szkoła, należąca do samorządu gminy Łomża, jako jedna z nielicznych w województwie podlaskim wzięła udział w firmowanym przez Ministra Sportu i Turystyki projekcie społecznym „Stop zwolnieniom z w-f”. Festyn, w którym wziął udział Grzegorz Fijałek odbył się pod hasłem „Trzymaj formę”. Sławny sportowiec wcielił się w rolę nauczyciela, poprowadził rozgrzewkę, zaprezentował podstawowe techniki plażowej siatkówki oraz zorganizował mini turniej w piłkę siatkową plażową dla gimnazjum i szkół podstawowych.
Zawody z Fijałkiem, to nie był jedyny punkt programu, który miał zachęcić młodzież do ćwiczeń. Odbyły się warsztaty brazylijskiej sztuki walki – capoeira, pokazy sztuki samoobrony czy nowoczesnego tańca w wykonaniu grupy tanecznej „BK Step” Marka Kisiela. Poza tym były także pokazy  tresury psów przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Łomży oraz prezentacje udzielania pierwszej pomocy przez członków Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Nadzieja”.
Do zdrowego stylu życia zachęcały także zorganizowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. Rodziny Lutosławskich w Łomży stanowiska promujące zdrową żywność z przekąskami z owoców i warzyw, zdrowym pieczywem i różnymi deserami, oraz stoisko przygotowane przez Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, które zachwycało ozdobami z owoców i warzyw wykonanymi metoda carvingu.
Wiele emocji wzbudziły również ciekawe zabawy, konkursy i quizy zaproponowane przez pracowników  łomżyńskiego Nadleśnictwa. Młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii i roli lasu w życiu człowieka, a dla najlepszych przygotowano cenne nagrody.
Organizatorzy festynu składają serdeczne podziękowania sponsorom: Piekarni w Jedwabnem, Piekarni „Sulima”, Piekarni „Jeziorko”, Piekarni z Zawad Przedmieścia, Piekarni w Piątnicy oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

na podstawie materiału nadesłanego przez PG 9

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę