niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Pierwsza „Noc sów” pod Łomżą

W Polsce żyje 13 gatunków sów. Ptaki te są jednak słabo znane, głównie ze względu na swój skryty i w wypadku większości gatunków nocny tryb życia, a dodatkowo legendy oraz przypisywane im symbole mądrości i wiedzy, ale także nieszczęścia i zła sprawiają, że w sposób magiczny wpływają na naszą wyobraźnię. Teraz wszyscy, którzy będą mieli na to ochotę mogą poznać sowy takimi jakie są. Ptaki Polskie oraz Stowarzyszenie Ochrony Sów we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi zapraszają na „Noc Sów”, która po raz pierwszy odbędzie się w okolicach Łomży już w tę sobotę.

- Dzięki współpracy z wolontariuszami ornitologami i edukatorami Stowarzyszenia Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy  – zachęcają organizatorzy „Nocy sów”. Podglądanie sów odbędzie się w samym środku nocy, kiedy większość sów jest najbardziej aktywna. Uczestnikiem wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody podpisanej przez rodziców/opiekunów.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres lpkdn.drozdowo@wp.pl  Zapraszamy wszystkich chętnych! Udział jest nieodpłatny! Wszelkich dodatkowych informacji udzieli Anna Makowska tel. 508627274 i Marcin Sachmaciński tel. 510218900, oraz Ewa Stróżniak, Koordynatorka ds. Edukacji – kontakt: tel. 887 747 737887 747 737, e-mail: ewa.strozniak@ptakipolskie.pl. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0