Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Niebezpieczne drogi

Województwo podlaskie przoduje w śmiertelnych statystykach wypadków na drodze. Przeliczając liczbę zabitych na 100 tys. mieszkańców w podlaskim był aż 11 ofiar śmiertelnych, a w odniesieniu zabitych do liczby wypadków drogowych – wynika jest 18 (ofiar śmiertelnych) na 100 wypadków – wynika z danych danych ministerstwa infrastruktury za 2014 r.

Zdaniem ekspertów na których powołuje się dziennik „Rzeczpospolita” powodem są wąskie drogi i tranzyt.
- W województwie podlaskim skupia się i przecina wiele dróg krajowych, z czym związany jest bardzo duży ruch tranzytowy. A to znaczy, że jeździ tymi drogami bardzo dużo samochodów ciężarowych. To natomiast powoduje, że są one bardzo często wyprzedzane, a to jest manewr bardzo niebezpieczny i często związany z większą prędkością. Te dwa elementy powodują, że pomimo małej liczby wypadków w województwie podlaskim, ich skutki są często tragiczne - mówi „Rzeczpospolitej” podkom. Kamil Sorko z białostockiej policji.
Dr Kazimierz Jamroz, ekspert z Katedry Inżynierii Drogowej Politechniki Gdańskiej wśród kilku przyczyn wymienia także i tę że wielu kierowców ze Wschodu jeździ bardziej brawurowo i po alkoholu.

zobacz: Rzeczpospolita - Śmierć jeździ na Podlasiu

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę