poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Niebezpieczne drogi

Województwo podlaskie przoduje w śmiertelnych statystykach wypadków na drodze. Przeliczając liczbę zabitych na 100 tys. mieszkańców w podlaskim był aż 11 ofiar śmiertelnych, a w odniesieniu zabitych do liczby wypadków drogowych – wynika jest 18 (ofiar śmiertelnych) na 100 wypadków – wynika z danych danych ministerstwa infrastruktury za 2014 r.

Zdaniem ekspertów na których powołuje się dziennik „Rzeczpospolita” powodem są wąskie drogi i tranzyt.
- W województwie podlaskim skupia się i przecina wiele dróg krajowych, z czym związany jest bardzo duży ruch tranzytowy. A to znaczy, że jeździ tymi drogami bardzo dużo samochodów ciężarowych. To natomiast powoduje, że są one bardzo często wyprzedzane, a to jest manewr bardzo niebezpieczny i często związany z większą prędkością. Te dwa elementy powodują, że pomimo małej liczby wypadków w województwie podlaskim, ich skutki są często tragiczne - mówi „Rzeczpospolitej” podkom. Kamil Sorko z białostockiej policji.
Dr Kazimierz Jamroz, ekspert z Katedry Inżynierii Drogowej Politechniki Gdańskiej wśród kilku przyczyn wymienia także i tę że wielu kierowców ze Wschodu jeździ bardziej brawurowo i po alkoholu.

zobacz: Rzeczpospolita - Śmierć jeździ na Podlasiu

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0