Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

poniedziałek 29.03.2004


Podwójna apelacja
Obrońca senatora Sergiusza Plewy wniósł apelację od wyroku zambrowskiego sądu, skazującego senatora za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Wcześniej od wyroku odwołał się prokurator. "W lutym Sąd Rejonowy w Zambrowie uznał Sergiusza Plewę winnym prowadzenia auta po pijanemu. Badanie senatora alkosensorem po spowodowaniu przez niego w lipcu ub. roku kolizji na drodze krajowej nr 8 koło Ostróżnego, wykazało 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W śledztwie senator nie kwestionował wyniku pomiaru, ale na procesie oświadczył, że nie pił tego dnia alkoholu, a wynik pomiaru to efekt niesprawnego urządzenia pomiarowego. Jego obrońca zażądał wyroku uniewinniającego. Sąd uznał S. Plewę winnym jazdy po pijanemu. Orzekł zakaz prowadzenia pojazdów przez rok, 2 tys. zł grzywny i wpłaty 1 tys. zł na cele społeczne.
więcej: Podwójna apelacja

**************************

Nielegalnie posiadał broń, kłusował i straszył rodzinę
Rolnikowi spod Wizny grozi 8 lat więzienia. Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 54-letniemu rolnikowi z gminy Wizna, u którego na strychu policjanci znaleźli przedmiot przypominający rakietę. Szybko wyjaśniło się, że była to tzw. flara czyli pocisk używany przez wojsko do oświetlania terenu, jednak prokuratura rozpoczęła dochodzenie.
W gospodarstwie Stanisława K. znaleziono bowiem także sprawną, nielegalnie posiadaną broń palną, pociski do niej, trotyl i proch oraz upolowane dwie dzikie kaczki. W skierowanym właśnie do sądu akcie oskarżenia rolnikowi zarzucono nielegalne posiadanie broni i materiałów wybuchowych, kłusownictwo i groźby karalne z użyciem broni wobec członków jego rodziny. Najpoważniejsze z oskarżeń zagrożone są kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Poza tym prokurator wystąpił do sądu cywilnego z roszczeniem finansowym za upolowane kaczki w wysokości 2 tys. zł.

*************************

Nagrody Prezydenta Miasta Łomża rozdane
Wczoraj prezydent Jerzy Brzeziński wręczył 4 nagrody pracownikom Teatru Lalki i Aktora. Wyróżnienia otrzymali zarówno aktorzy - Beata Antoniuk, Zdzisław Rej - jak też pracownicy nieartystyczni – Ewa Filochowska-Karwowska i Elżbieta Grzanko.
Jak podkreśla aktorka Beata Antoniuk, jedna z nagrodzonych, otrzymane wyróżnienia należą się całemu zespołowi Teatru Lalki i Aktora w Łomży.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się po premierze nowej sztuki “Baśń o dwóch nieustraszonych rycerzach”. Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Rau, autorem scenografii Mikołaj Malesza zaś twórcą muzyki Bogdan Szczepański. Była to 41 premiera w 17- letniej działalności Teatru.

**************************

Łomżyńska prokuratura najlepsza w swojej grupie
Łomżyńska Prokuratura Okręgowa zajęła pierwsze miejsce w Polsce w grupie prokuratur małych, w klasyfikacji sporządzonej przez Prokuraturę Krajową. Praca wszystkich 44 jednostek podzielonych na trzy grupy: duże, średnie i małe, była oceniana wg 22 takich samych kryteriów. Pod uwagę brane były zarówno szybkość pracy i jej skuteczność, jak i wprowadzanie innowacji i różnorodność działań.
Zastępca prokuratora okręgowego Sławomir Kołakowski najbardziej był dumny z tego, że prokuratura łomżyńska przoduje także w stosowaniu nowości i rozszerzeń, które w kodeksie postępowania karnego pojawiły się dopiero w połowie ubiegłego roku. W tej samej grupie Prokuratur Okręgowych suwalska uplasowała się na 6 pozycji, białostocka także była szósta z tym, że grupie prokuratur średnich. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku zajmuje wg Prokuratury Krajowej drugie miejsce w kraju.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę