Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Autyzm Łomża - Szkoła Podstawowa, Przedszkole Niepubliczne „Nutka”

Fundacja DR OTIS w Łomży od września 2015 otwiera pierwszą w Łomży Szkołę Podstawową przeznaczoną głównie dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. Otwarcie szkoły wynikło z potrzeb zgłaszanych przez rodziców dzieci uczęszczających do Naszego Przedszkola Niepublicznego „Nutka” oraz biorących udział w programach terapeutycznych organizowanych przez Fundację DR OTIS.

Organizacja szkoły zakłada klasy od 2 do 4 osób. W zależności od stopnia funkcjonowania dzieci w klasie będzie 2 lub 3 nauczycieli. Znajdą w niej miejsce także dzieci które mają indywidualny tok nauczania. W Naszej szkole będą miały zapewnioną  opiekę przez cały dzień, zajęcia edukacyjne i terapeutyczne, także terapie wskazane przez rodziców. W wielu przypadkach niewskazane jest edukacja dziecka w szkole masowej, głownie ze względu na dużą ilość uczniów czy negatywnych bodźców( np. hałas) oraz niedostosowanie placówki do indywidualnych potrzeb dziecka.  Rodzice będą mieli pewność że ich dziecko jest pod właściwą i kompetentną opieką i co nie jest bez znaczenia, będą mogli załatwić w spokoju sprawy, pójść do pracy lub po prostu mieć czas dla siebie. Program edukacyjny i terapeutyczny dostosowany będzie do potrzeb i możliwości indywidualnych dziecka. Zajęcia terapeutyczne i edukacyjne prowadzone będą przez doświadczoną i kompetentną kadrę. Nasi nauczyciele posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem oraz niepełnosprawnością sprzężoną. Ciągle się kształcimy, uczestniczymy w wielu szkoleniach oraz konsultacjach. Kadra Naszej szkoły i przedszkola korzysta z superwizji, konsultacji, szkoleń i porad wiodących szkół i ośrodków w kraju jak i w naszym regionie. Można wymienić kilka z instytucji : Fundacja Synapsis, Pyramid Educational Consultants of Poland, Fundacja Być Bliżej Siebie, Stowarzyszenie Wspólny Świat z Białej Podlaskiej, Fundacja Scolar, ośrodki doskonalenia nauczycieli oraz nauczyciele i terapeuci na co dzień pracujący z dziećmi z autyzmem w szkołach specjalnych, ośrodkach szkolno wychowawczych, poradniach itp.
Organizujemy także konsultacje i szkolenia dla rodziców np. z dietetykiem, terapeutami i innymi specjalistami. Obecnie 11 kwietnia 2015r organizujemy szkolenia dla rodziców związane z zachowaniami trudnymi oraz rolą placówki edukacyjnej w kształceniu i terapii dzieci niepełnosprawnych.

Jako fundacja DR OTIS  prowadzimy Przedszkole Niepubliczne Nutka, które znajduje się na ul. Sybiraków 20/4A. Obok oddziału powszechnego, stworzyliśmy też grupę terapeutyczną dla dzieci ze spektrum autyzmu. Jest to pierwsza poza oddziałami integracyjnymi, tego typu inicjatywa przedszkolna w Łomży, bazująca na indywidualnym podejściu do każdego malucha. Obecnie w Nutce znajdują się dwie grupy przedszkolne. W chwili obecnej zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi, głównie dotkniętych autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną, prowadzone są w Naszym przedszkolu. W zależności od indywidualnych potrzeb każdego dziecka, prowadzona jest terapia zajęciowa, zajęcia logopedyczne, dogoterapia, muzykoterapia, ćwiczenia rehabilitacyjne i wspierające rozwój, zajęcia terapeutyczne oraz zajęcia integracji sensorycznej. Nasi specjaliści posiadają doświadczenie zdobyte w poradni dla dzieci z autyzmem oraz innych placówkach terapeutycznych i leczniczych.
Obecnie dysponujemy jednym miejscem dla dziecka z autyzmem w Przedszkolu. Od września 2015 roku związku z przejściem dzieci do naszej Szkoły, będziemy posiadali 3 miejsca w grupie terapeutycznej „starszaków” dla dzieci z autyzmem. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacji dotyczących przyjęć dzieci z autyzmem do szkoły i przedszkola można uzyskać pisząc na email. fundacja.drotis@gmail.com oraz pod nr telefonu 606741343.

www.facebook.com/drotisfundacjawww.dr-otis.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę