piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Jeden dmuch... i wiesz czy możesz jechać.

Wczoraj dostali dzisiaj już powiesili. Podarowany przez prezydenta Łomży samoobsługowy alkomat został powieszony w przedsionku komendy policji – wis a wis dyżurki. Każdy, ko tylko chce sprawdzić czy jest już wystarczająco trzeźwy może tam wejść i się przebadać. - Do tej pory też można było w komendzie poddać się badaniu na trzeźwość, ale urządzenie było w dyspozycji oficera dyżurnego, a teraz alkomat jest ogólnodostępny – mówi mł. asp. Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji. - Urządzenie zostało sprawdzone i działa poprawnie – dodaje.

Alkomat dla wszystkich w holu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego 9
Alkomat dla wszystkich w holu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego 9

Alkomat kosztował ok. 2 tys zł. Prezydent Mariusz Chrzanowski, przekazał go podinsp. Jackowi Adamskiemu, komendantowi policji w Łomży, wraz z zapasem jednorazowych ustników. Obsługa urządzenia jest prosta, a pomiar będzie wykonany bezpłatnie. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba - zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami - mocno dmuchnąć i odczytać wynik. Dla tych, którzy mieliby problemy z czytaniem są też podświetlane obrazki – trzy buźki – pokazujące, czy ktoś jest trzeźwy, pod wpływem, czy jeszcze pijany.
- Zachęcamy do badań szczególnie tych kierowców, którzy mają wątpliwości czy powinni wsiadać za kierownicę samochodów – mówi  Ewelina Szlesińska.
Zarówno fundujący alkomat prezydent Łomży, jak i obdarowany nim komendant policji, liczą, że taka profilaktyka będzie miała wpływ na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na ulicach miasta oraz powiatu. Niestety policjanci niemalże codziennie zatrzymują kierowców na dwóch gazach. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0