sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Alkomat dla wszystkich

Samoobsługowy alkomat prezydent Łomży przekazał komendantowi miejskiemu policji. Urządzenie warte jest ok. 2 tys zł i ma zostać wywieszone w ogólnodostępnym miejscu w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Wojska Polskiego, tak by każdy kierowca, który nie jest pewien czy może już siadać za kierownicę samochodu, mógł wykonać badanie stanu trzeźwości.

podinsp. Jacek Adamski, Komendant Miejski Policji w Łomży, Mariusz Chrzanowski,  Prezydent Miasta Łomża, i (w środku) Agnieszka Muzyk wiceprezydent Łomży
podinsp. Jacek Adamski, Komendant Miejski Policji w Łomży, Mariusz Chrzanowski, Prezydent Miasta Łomża, i (w środku) Agnieszka Muzyk wiceprezydent Łomży

Prezydent i policjanci liczą, że taka profilaktyka będzie miała wpływ na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na ulicach miasta oraz powiatu. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału przy badaniu policjanta, a pomiar będzie wykonany bezpłatnie. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik.

Policjanci przypominają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża samochodem na takie badanie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0