Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Alkomat dla wszystkich

Główne zdjęcie
podinsp. Jacek Adamski, Komendant Miejski Policji w Łomży, Mariusz Chrzanowski, Prezydent Miasta Łomża, i (w środku) Agnieszka Muzyk wiceprezydent Łomży

Samoobsługowy alkomat prezydent Łomży przekazał komendantowi miejskiemu policji. Urządzenie warte jest ok. 2 tys zł i ma zostać wywieszone w ogólnodostępnym miejscu w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Wojska Polskiego, tak by każdy kierowca, który nie jest pewien czy może już siadać za kierownicę samochodu, mógł wykonać badanie stanu trzeźwości.

Prezydent i policjanci liczą, że taka profilaktyka będzie miała wpływ na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na ulicach miasta oraz powiatu. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału przy badaniu policjanta, a pomiar będzie wykonany bezpłatnie. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik.

Policjanci przypominają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża samochodem na takie badanie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę