niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

„Pióro odpowiedzialności” z Łomży

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz piąty nagrodziło teksty dziennikarzy piszących o społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonym rozwoju. Jacek Babiel z Łomży otrzymał wyróżnienie w kategorii artykuł prasowy – media drukowane za wywiad z prof. Andrzejem Blikle, który ukazał się w 2014 roku w czerwcowym numerze miesięcznika Benefit pt. „Dobra praca to lekka praca, czyli motywowanie godnościowe”. Babiel jest redaktorem naczelnym ogólnopolskiego miesięcznika Benefit, który jest wydawany od stycznia 2012 roku przez Grupę Benefit Systems. W miesięczniku publikowane są teksty na temat motywacji, rozwoju i pracy.

Nagrodzone „Piórem odpowiedzialności” publikacje, najlepiej zdaniem jury wpisywały się w ideę organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu konkursu, prezentując zagadnienia zrównoważonego rozwoju oraz działania społecznej odpowiedzialności firm. Celem „Pióra odpowiedzialności” jest popularyzacja tematyki CSR wśród dziennikarzy, jak również edukacja oraz wzrost ich kompetencji w tym  zakresie.

Do konkursu zgłoszono w tym roku 60 prac, opublikowanych w 2014 roku. Konkurujące artykuły musiały spełniać określone kryteria konkursowe: wartości merytoryczne, spójność publikacji z tematyką i celem konkursu, przedstawianie sprawdzonych informacji, styl, kreatywne oraz innowacyjne podejście. Jury zdecydowało się nagrodzić spośród wszystkich nadesłanych prac osiem publikacji w trzech kategoriach: Artykuł prasowy – media drukowane, Artykuł prasowy – media elektroniczne, Artykuł ekspercki – media elektroniczne i drukowane. Wyboru prac dokonało jury w składzie: Michał Kobosko, Project Syndicate Polska; dr Magdalena Krukowska, Forbes; prof. Maciej Mrozowski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej; Marzena Strzelczak, Forum Odpowiedzialnego Biznesu; Agata Szczepańska, Polska Agencja Prasowa. Publikacje zostały ocenione również przez ubiegłorocznych laureatów konkursu: Joannę Solską, Polityka (ubiegłoroczna laureatka nagrody głównej w kategorii artykuł prasowy media drukowane); Roberta Srokę, Crido Taxand (ubiegłoroczny laureat nagrody głównej w kategorii artykuł ekspercki) i Marcina Świejkowskiego, kampaniespoleczne.pl (ubiegłoroczny laureat nagrody głównej w kategorii artykuł prasowy – media elektroniczny).

Wyróżniony materiał Jacka Babiela można przeczytać tu


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0