Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Pieszy na oku

Mandaty na łączną kwotę 500 złotych wystawili wczoraj policjanci pieszym z Łomży, którzy nie bacząc na własne bezpieczeństwo, łamali przepisy ruchu drogowego. W mieście odbyła się kolejna akcja pod kryptonimem „bezpieczny pieszy”. Wnioski są jednoznaczne to właśnie piesi stwarzają największe zagrożenie dla samych siebie.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży, w ciągu kilkugodzinnej akcji  policjanci ujawni 33 wykroczenie popełnione przez pieszych. W większości przypadków kończyło się to jedynie pouczeniem, ale 9 osób otrzymało mandaty. Największy na kwotę stu złotych dostał pieszy, którzy zlekceważył sygnalizacje świetlna i przez przejście dla pieszych przechodził na czerwonym świetle. W 29 przypadkach piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego niedozwolonych. Były także trzy wykroczenia innego rodzaju.
Jak podkreśla policjantka akcja, której celem była kontrola zachowania pieszych, ale także i kierowców wobec pieszych na drodze, wykazała, że kierowcy w Łomży, przynajmniej wczoraj wobec pieszych zachowywali się właściwie.
- Policjanci nie ujawnili nawet jednego wykroczenie typu nieudzielenie pierwszeństwa przejścia dla pieszych, czy nieprawidłowego przejazdu przez przejście dla pieszych – mówi Ewelina Szlesińska.
Wobec powyższego policjanci apelują do pieszych o minimalizowanie zagrożenia dla swojego zdrowia i życia przede wszystkim poprzez przechodzenie przez jezdnie w miejscach dozwolonych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę