sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Pieszy na oku

Mandaty na łączną kwotę 500 złotych wystawili wczoraj policjanci pieszym z Łomży, którzy nie bacząc na własne bezpieczeństwo, łamali przepisy ruchu drogowego. W mieście odbyła się kolejna akcja pod kryptonimem „bezpieczny pieszy”. Wnioski są jednoznaczne to właśnie piesi stwarzają największe zagrożenie dla samych siebie.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży, w ciągu kilkugodzinnej akcji  policjanci ujawni 33 wykroczenie popełnione przez pieszych. W większości przypadków kończyło się to jedynie pouczeniem, ale 9 osób otrzymało mandaty. Największy na kwotę stu złotych dostał pieszy, którzy zlekceważył sygnalizacje świetlna i przez przejście dla pieszych przechodził na czerwonym świetle. W 29 przypadkach piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego niedozwolonych. Były także trzy wykroczenia innego rodzaju.
Jak podkreśla policjantka akcja, której celem była kontrola zachowania pieszych, ale także i kierowców wobec pieszych na drodze, wykazała, że kierowcy w Łomży, przynajmniej wczoraj wobec pieszych zachowywali się właściwie.
- Policjanci nie ujawnili nawet jednego wykroczenie typu nieudzielenie pierwszeństwa przejścia dla pieszych, czy nieprawidłowego przejazdu przez przejście dla pieszych – mówi Ewelina Szlesińska.
Wobec powyższego policjanci apelują do pieszych o minimalizowanie zagrożenia dla swojego zdrowia i życia przede wszystkim poprzez przechodzenie przez jezdnie w miejscach dozwolonych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0