piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Zamiast dolarów były chusteczki

Staruszka z okolic Zambrowa została nabrana przez usłużnych oszustów. Idącej w deszczu 82-letnia kobiecie nieznajomi zaoferowali podwiezienie do domu. Po drodze dwie kobiety jadące jako pasażerki w samochodzie opowiedziały jej historyjkę o chorym dziecku i pokazując plik dolarów poprosiły ją o wymianę waluty na złotówki. Kobieta na leczenie dziecka przekazała im blisko 7000 zł w zamian za saszetkę, w której miały być dolary, a jak się okazało były tylko chusteczki higieniczne.

Policjanci szukają teraz oszustów mężczyzny kierującego samochodem i dwóch kobiet w wieku około 40-50 lat, które staruszce opowiadały historyjkę o chorym dziecku. Po raz kolejny apelują też, zwłaszcza do osób starszych o przestrzegani zasady „ograniczonego zaufania” w tego typu sytuacjach.
- Pamiętajmy, że nawiązywanie przypadkowych znajomości niesie za sobą często także poważne zagrożenia. Zawsze bądźmy czujni, gdy ktoś proponuje nam podejmowanie szybkich finansowych decyzji. Nie zapraszajmy też osób obcych do naszego mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem natychmiast powiadamiajmy Policję - dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 – proszą policjanci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0