Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zamiast dolarów były chusteczki

Staruszka z okolic Zambrowa została nabrana przez usłużnych oszustów. Idącej w deszczu 82-letnia kobiecie nieznajomi zaoferowali podwiezienie do domu. Po drodze dwie kobiety jadące jako pasażerki w samochodzie opowiedziały jej historyjkę o chorym dziecku i pokazując plik dolarów poprosiły ją o wymianę waluty na złotówki. Kobieta na leczenie dziecka przekazała im blisko 7000 zł w zamian za saszetkę, w której miały być dolary, a jak się okazało były tylko chusteczki higieniczne.

Policjanci szukają teraz oszustów mężczyzny kierującego samochodem i dwóch kobiet w wieku około 40-50 lat, które staruszce opowiadały historyjkę o chorym dziecku. Po raz kolejny apelują też, zwłaszcza do osób starszych o przestrzegani zasady „ograniczonego zaufania” w tego typu sytuacjach.
- Pamiętajmy, że nawiązywanie przypadkowych znajomości niesie za sobą często także poważne zagrożenia. Zawsze bądźmy czujni, gdy ktoś proponuje nam podejmowanie szybkich finansowych decyzji. Nie zapraszajmy też osób obcych do naszego mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem natychmiast powiadamiajmy Policję - dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 – proszą policjanci.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę