Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Upili i okradli

Ponad 3 tysiące złotych stracił młody mieszkaniec Łomży, po skorzystaniu z zaproszenia na domową imprezę zakrapianą alkoholem przez nieznaną mu parę. Podejrzani o kradzież portfela z zawartością i wybranie pieniędzy z konta swojej ofiary 40-letnia kobieta oraz 38-letni mężczyzna zostali zatrzymani przez policjantów i usłyszeli zarzuty. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Informację o kradzieży portfela wraz z dokumentami i kartą bankomatową policjanci otrzymali w ubiegłą środę. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznani sprawcy - kobieta oraz mężczyzna, najpierw zabrali portfel 36-letniemu mieszkańcowi Łomży, a potem przy użyciu karty bankomatowej z jego konta wypłacili ponad 3 tysiące złotych. Sprawą od razu zajęli się łomżyńscy kryminalni. Policjanci niedługo po zgłoszeniu zatrzymali podejrzanych o kradzież 40-letnią kobietę i jej 38-letniego przyjaciela. Oboje trafili do policyjnego aresztu. W trakcie wyjaśniania całej sytuacji przez łomżyńskich policjantów, okazało się, że "przedsiębiorcza" dwójka zaprosiła do swojego domu przypadkowo spotkanego mężczyznę oferując mu dobrą zabawę na imprezie zakrapianej alkoholem, a następnie wykorzystując fakt upojenia go alkoholem, okradli 36-latka z portfela w którym była między innymi karta bankomatowa. W wyniku swojego przestępczego działania uzyskali też kod pin do konta swojej ofiary po czym wypłacili z bankomatu ponad 3 tysiące złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradziony portfel wraz z zawartością oraz ponad połowę wypłaconych z konta pieniędzy. Wczoraj, podejrzani o te przestępstwa kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed nadmiernym zaufaniem do przypadkowo poznanych osób. Nie należy korzystać z podejrzanie brzmiących zaproszeń, zawłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzić może alkohol. Nie należy także wpuszczać nieznajomych do swojego domu. W każdej z tych sytuacji, w wyniku naiwności czy też nieostrożności, w jednej chwili można stracić bowiem oszczędności całego życia. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę