Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Weekend z teatrem

Główne zdjęcie
Dotknij teatru 2014

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Lalki Aktora w Łomży już po raz czwarty zaprasza na „Dotknij Teatru”, czyli możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. W poprzednich edycjach widzowie mieli okazję zajrzeć za kulisy, poznać tajniki pracy aktorów, wziąć udział w warsztatach i zabawach teatralnych, a także obejrzeć spektakle. I w ten weekend ma być podobnie.

„Dotknij Teatru” to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.  Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie mają okazję zobaczyć teatr z bliska, poznać go „od kuchni”.
Projekt „Dotknij teatru” powstał w 2010 roku  z inicjatywy grupy artystów i animatorów kultury, skupionych wokół łódzkiego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Rok później w Warszawie rozwinął się projekt Instytutu Teatralnego „Chodź do teatru!”. Organizatorzy postanowili połączyć siły oraz zaprosić do programu kolejne regiony. Tak „Dotknij teatru” dotarło m.in. do Łomży.
- Chcemy, aby Święto teatru było też świętem dla naszej publiczności – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży. - W poprzednich edycjach nasi widzowie mieli okazję zajrzeć za kulisy, poznać tajniki pracy aktorów, wziąć udział w warsztatach i zabawach teatralnych, a także obejrzeć spektakle  z naszego repertuaru. Odwiedzały nas całe rodziny, niezależnie od wieku – każdy znalazł coś dla siebie.
Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadające w rocznicę 250-lecia teatru publicznego w Polsce, potrwają od 27 do 29 marca. Oto szczegółowy program tegorocznej akcji „Dotknij teatru” w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży:

27.03.2015 r. (piątek)
godz. 10:00 Spektakl: „Pasja” reż. Wiesław Hejno
godz. 19:00 Spektakl: „Pasja” reż. Wiesław Hejno
godz. 20.30 Panel dyskusyjny: „Scenograf musi mieć głowę otwartą – proces tworzenia teatru formy”

28.03.2015 r. (sobota)
godz. 16:00 Spektakl: „Czerwony Kapturek” reż. Jarosław Antoniuk
godz. 17.30 Aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży czytają: „Wszystkie smoki o tym wiedzą” I. Degórskiej

29.03.2015 r. (niedziela)
godz. 11:00 Spektakl: „Chłopiec i szczęście” reż. Jacek Malinowski
godz. 12.30 Warsztaty dla dzieci i młodzieży: „Reżyseria w teatrze dla dzieci i młodzieży”


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę